Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos biudžetui gresia apkarpymas

Klaipėdos savivaldybė dėl nacionalinio biudžeto koregavimo gali netekti apie 15 mln. Lt.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Klaipėdos savivaldybė dėl nacionalinio biudžeto koregavimo gali netekti apie 15 mln. Lt.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jei Seimas palaimintų pakoreguotą nacionalinio biudžeto projektą, skaudus smūgis būtų suduotas Klaipėdai. Uostamiesčio savivaldybės biudžetui grėstų dar didesnis apkarpymas.

Klaipėda negautų apie 15 mln. Lt surenkamo gyventojų pajamų mokesčio. Anot uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus, per pirmąjį šių metų ketvirtį į miesto biudžetą negauta tik apie 1 mln. 300 tūkst. Lt planuotų pajamų. „Nors nedarbas didėja, gyventojų pajamų mokestis renkamas sėkmingai. Pajamų planas yra įvykdytas net 98,5 proc., – kalbėjo meras. – Nežiūrint į šį rodiklį, man tai nekelia didelio džiaugsmo, nes, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gyventojų pajamų mokesčio gauta 1 mln. 431 tūkst. Lt mažiau.“

Didžiausią nerimą kelia tai, kad Vyriausybė planuoja iš Klaipėdos savivaldybės biudžeto atimti beveik 15 mln. Lt. To priežastis – ketinama mažinti gyventojų pajamų mokesčio dalį.

Anot mero, jei taip nutiktų, nukentėtų kiemų valymas, biudžetinių įstaigų išlaikymas, jaunimo papildomo ugdymo ir užimtumo bei maitinimo švietimo įstaigose organizavimas, sveikatos programų rengimas ir įgyvendinimas. „Jei bus priimtas pakoreguoto nacionalinio biudžeto projektas, finansavimas šioms sritims labiausiai nukentės“, – apgailestavo R.Taraškevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min