Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 18d. 05:52

Klaipėdos centre – ištuštėjusios vitrinos

Parduotuvės Klaipėdoje tuštėja
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Parduotuvės Klaipėdoje tuštėja

Uostamiesčio centre – tikras vitrinų tuštėjimo metas. Klaipėdiečiai jau atkreipė dėmesį, kad kone kassavaitę iš miesto centro dingsta tai viena, tai kita parduotuvė.

Pastaruoju metu centrinėse miesto gatvėse daugėja didžiulių langų, ant kurių puikuojasi plakatai, skelbiantys, jog tuščios patalpos laukia naujų nuomininkų. Parduotuvių šeiminkai palieka mirštančią miesto centrinę dalį - atsisveikina visam laikui ar laikinai persikelia į kitą vietą.

Ne vienerius metus Herkaus Manto gatvėje veikusios populiarios drabužių parduotuvės „Mango“ bei „Aprangos galerija“ persikėlė į prekybos ir pramogų centrą. Šias parduotuves valdančios „Aprangos“ grupės rinkodaros direktorės Irmos Marcinkienės teigimu, pastaruoju metu Klaipėdos centre palaipsniui mažėjo pirkėjų srautai.

Centre liko brangesnius ir prabangesnius daiktus perkantis vartotojas, o jaunimui skirtų drabužių parduotuvės labiau laimi būdamos didžiuosiuose prekybos centruose...

„Parduotuvės perkeltos iš miesto centro į prekybos centrą siekiant optimizuoti mūsų tinklą - siekiame sutelkti parduotuves arti viena kitos. Pats Klaipėdos centras pagal žmonių srautus nebebuvo konkurencingas palyginti su prekybos centrais. Perkėlę parduotuves galime būti užtikrinti, kad sulaiksime daugiau pirkėjų – mums taip parankiau“, - dėstė „Aprangos“ grupės atstovė I.Marcinkienė.

Anot I.Marcinkienės, išsikrausčius iš uostamiesčio širdies, pastebėta, kad naujoje vietoje įsikūrusiose parduotuvėse pirkėjų srautai išsaugo. „Centre liko brangesnius ir prabangesnius daiktus perkantis vartotojas, o jaunimui skirtų drabužių parduotuvės labiau laimi būdamos didžiuosiuose prekybos centruose“,  - teigė pašnekovė.

Nesulaikė net mažesnė nuomos kaina

Neseniai iš paties Klaipėdos centro dingo ir ne vienerius metus čia veikusi dovanų parduotuvė „Dorado“. Parduotuvę valdančios bendrovės „Lėvuo“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Vaclovo Šembero teigimu, ji nebuvo perkelta į kitą vietą, o tiesiog uždaryta. Vienintelė „Dorado“ parduotuvė Klaipėdoje liko prekybos centre, kur kol kas nesiskundžiama pirkėjų srautais.
„Ekonominė situacija privertė uždaryti parduotuvę miesto centre, nes tapo nuostolinga ją turėti. Jei parduotuvė neša nuostolius – juos patiria ir įmonė. Mes greitai reaguojame ir atsisakome to, kas nereikalinga“, - dėstė V.Šemberas.

Jis antrino „Aprangos atstovei“, patvirtindamas, kad prasidėjus sunkmečiui Klaipėdos centre labai sumažėjo žmonių. Be to, klaipėdiečiai išleidžia mažiau pinigų. „Lėvuo“ valdo parduotuves ir kituose šalies miestuose, bet kitur jų dar neteko uždaryti. „Tačiau nesakome, kad to nedarysime. Tikimės, kad pasibaigus ekonominiam nuosmukiui galbūt mes ir vėl atversime naujų parduotuvių duris“, - svarstė pašnekovas.

Pasak V.Šembero, svarbus faktorius, nusprendžiant uždaryti parduotuvę, buvo ir brangi Klaipėdos centre esančių patalpų nuoma. „Ji buvo per didelė, bandyta derėtis, tačiau nors nuomotojas pasiūlė mažesnę kainą, paskaičiavę mes pamatėme, kad veikla čia vis tiek bus nuostolinga“, - komentavo pašnekovas.

Stabilesnė situacija – tik vasarą

Nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis patvirtino, kad komercinių patalpų kainos uostamiestyje jau sumažėjo. „Jos nukrito apie 20-30 procentų“, - sakė jis.

Anot L.Juozaičio, jei įmonės turi po kelis skyrius, vieną jų gali uždaryti ar koncentruoti veiklą vienoje vietoje. Neretai bendrovės persikelia į mažesnes patalapas. Nekilnojamojo turto bendrovės atstovo duomenimis, šiuo metu centre esančių komercinių patalpų vieno kvadratinio metro nuomos kaina yra 20-50 Lt. O tolėliau nuo centro ji siekia iki 20 Lt. Pašnekovas prognozavo, kad komercinių patalpų nuomos kainos dar mažės. „Kaina kris iki tokio lygio, kad verslininkams vėl apsimokėtų tęsti veiklą. Manau, kad vasarą turėtų viskas susistyguoti“, - įsitikinęs L.Juozaitis.

Kaltina ir miesto valdžią

Vasarą pagyvėjimo tikisi ir Klaipėdos senamiesčio verslininkai. Senamiesčio verslininkų sąjungai vadovaujanti Klaipėdos tarybos narė Eugenija Odebrecht teigė, kad, jos įspūdžiu, miestas šiuo metu miršta. Senamiesčio verslininkai tikisi bent kiek atsigauti nors vasarą, kai miestas atgyja. Pasak E.Odebrecht turėti verslą senamiestyje yra prabangos reikalas ir jeigu verslininkas neturi papildomų pajamų, šioje vietoje jam būtų sudėtinga išsilaikyti.

Pašnekovė neslėpė mananti, kad prie miesto tuštėjimo prisideda ir Klaipėdos valdžia. Ypač padėtį apsunkino įvesta rinkliava už mašinų statymą. „Nėra reikiamo valžios dėmesio senamiesčiui. Viena pagrindinių senamiesčio tuštėjimo priežasčių – automobilių stovėjomo apmokestinimas. Verslininkas už mašinos pastatymą per mėnesį turi mokėti kelis šimtus. Be to, senamiesčio verslininkams užkrauti „žvėriški“ nekilnojamojo turto mokesčiai. Mums yra surištos rankos, todėl dauguma verslininkų išsikrausto iš senamiesčio“, - įsitikinusi E.Odebrecht.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min