Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos gelbėtojai baigia sezoną

A.Siakki teigė, jog praėjęs sezonas – pirmasis, kai jūroje ties Klaipėda nenuskendo nė vienas žmogus.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / A.Siakki teigė, jog praėjęs sezonas – pirmasis, kai jūroje ties Klaipėda nenuskendo nė vienas žmogus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien Klaipėdos sekinančiųjų gelbėjimo tarnyba oficialiai baigia darbą paplūdimiuose. Pastarosiomis dienomis tarnybos darbuotojai atlieka inventorizaciją, ardo gelbėtojų postus.

Praėjęs vasaros sezonas uostamiesčio gelbėtojams buvo intensyvus, nes poilsiautojų prie jūros netrūko. Tačiau tai buvo pirmas sezonas, kai jūroje nenuskendo nė vienas žmogus. Kur kas mažiau buvo ir skendusiųjų: vasarą gelbėtojai iš vandens gniaužtų ištraukė 16 žmonių. Palyginti su praėjusiais metais – tai beveik keturis kartus mažesnis skaičius.

Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Aleksandras Siakki džiaugėsi komandos darbu ir tikino, jog nenuleis kartelės ir ateinantį sezoną: „Prevencinis darbas davė rezultatų, tai pirmas sezonas, kai pavyko išvengti aukų jūroje.“ Pasak specialisto, karštojo sezono metu gelbėtojams ne kartą teko drausminti įkaušusias kompanijas, saugoti vaikus, paklydusius nuo tėvų. Jų šiemet buvo kaip reta daug.

Keletas  mažamečių Klaipėdos paplūdimiuose lankėsi be tėvų priežiūros. Tarp jų buvo net penkerių metų mažyliai.  Gelbėtojams tekdavo ieškoti ne tik vaikų, bet ir jų tėvų: suaugusieji užsimiršę leisdavo savo atžaloms nuklysti, o šie vėliau ieškodavo tėvų. Neretai į pagalbą buvo kviečiami ir policijos pareigūnai, kurie padėdavo nuraminti įsilinksminusius ir vandenin besiveržiančius poilsiautojus.

Baigę darbą paplūdimiuose, gelbėtojai mėnesį atostogaus. Šaltojo sezono metu, pasak A.Siakki, bus ruošiamos naujos gelbėtojų mokymo programos, ketinama peržiūrėti, kokių darbo priemonių trūksta ir pan. Balandžio mėnesį prasidės naujų gelbėtojų atrankos.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min