Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos jaunimo renginyje – apie tremtinių takus

Renginio akimirka
Giedrės Maksimovicz nuotr. / Jaunimas kalbės apie skaudžius šalies istorijos įvykius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ (KLAS) organizuoja renginį, skirtą paminėti Gedulo ir vilties dienai – „Tremtinių takais: praeitis ir dabartis“.

1941 m. birželio 14 dieną Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Anot organizatorių, iš viso išvežta apie 18 500 žmonių, kurių didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG'o
stovyklas.

Renginio metu bus galima išvysti ištraukas iš dokumentinio filmo „Misija Sibiras“. Jau šeštus metus iš eilės Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) vykdomas projektas „Misija Sibiras“ skatina jaunimo aktyvumą bei pilietišką brandą.

Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose, Sibire jau apsilankė septynios ekspedicijos, sutvarkiusios apie 70 kapinių, kuriose palaidoti lietuviai.

Renginyje džiugins talentingosios Augustės Pociūtės bei romantiškojo Jono Baltoko atliekamos dainos, bus galima susitikti su tremtiniais, kurie papasakos apie to meto įvykius bei patirtus išgyvenimus ir atsakys į visus rūpimus klausimus.

„Renginys „Tremtinių takais: praeitis ir dabartis“ taps puikiu įrodymu, jog Klaipėdos jaunimui šalies istorija yra ne vis vien“, – užtikrino KLAS pirmininkas Michailas Denisenko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min