Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 10:00

Klaipėdos jūrų uoste nuo sausio keisis žemės nuomos taisyklės

Uostas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Uostas
Sausio 1 dieną Klaipėdos uoste įsigalios naujos žemės nuomos apskaičiavimo taisyklės, kurių taikymo terminus, Susisiekimo ministerijai ieškant kompromisų su uosto naudotojais, teko atidėlioti dvejus metus.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad tai buvo, ko gero, sunkiausia verslininkų užduotis Susisiekimo ministerijai per visą dešimtmetį. Šį rudenį suderinti valstybės ir įmonių požiūriai į uosto žemės naudą vertinami kaip didžiulis laimėjimas.

Dokumentas keis kainos nustatymo kriterijus pagal infrastruktūros kokybę (krantinių ilgio, krovos ploto, geležinkelių ir kt. parametrus), bet žemės naudojimo ir sutarties nutraukimo sąlygos liks panašios kaip ir ankstesnės redakcijos tekste.

Nesikeičia ir nuostata, kad nuomininkai privalo laiku susimokėti, o jiems atsisakius tai daryti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija turi teisę nutraukti žemės nuomos sutartį. Pernuomoti naudojamą žemės plotą nuomininkui draudžiama.

Nemoki ir uosto direkcijai įsiskolinusi bendrovė „Klaipėdos hidrotechnika“ pietinėje uosto dalyje iš direkcijos nuomojasi sklypą, kuriame yra jos administracijos biuras ir ūkinių statinių bei 3,6 hektaro ploto krovos aikštelė. Prie 118 krantinės, kurią pati bendrovė uosto direkcijos lėšomis prieš keletą metų rekonstravo ir pagilino iki 12 metrų, kai gretimų krantinių gylis nesiekia nė 10 metrų, dažniausiai kraunama mediena ir metalo laužas.

Siekdama plėsti verslą, „Klaipėdos hidrotechnika“ prieš keletą metų krovos darbų veiklą perdavė naujai krovos kompanijai „Kabotažas“. Šiemet ši perkrovė 70 tūkst. tonų krovinių – 40 proc. daugiau nei pernai.

„Nesiryžtame nutraukti nuomos sutarties, nes ten viskas areštuota. Per bankroto procedūrą gali atsirasti daug naujų savininkų ir tą kelių hektarų teritoriją tektų išnuomoti dešimčiai kreditorių. Tad sutartį su “Klaipėdos hidrotechnika„, kaip vienu nuomotoju, tebeturime, nes tai ne taip rizikinga“, – sakė Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

„Kabotažas“ subnuomoja ir tvarkingai moka mokestį „Klaipėdos hidrotechnikai“. Dėl galimybės išsinuomoti sklypą be tarpininkų „Kabotažas“ į uosto direkciją kol kas nesikreipė.

Jeigu uosto žemės nuomos sutartis su „Klaipėdos hidrotechnika“ būtų nutraukta ir skelbiamas nuomos konkursas (pagal uosto naudojimo taisykles – uždaras, skirtas besiribojančių su numatyta išnuomoti uosto žeme sklypų savininkams), „Kabotažas“ konkuruotų su šalia veikiančia bendrove „Lietuviškų durpių krova“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Jūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min