Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 8d. 11:09

Irena Degutienė: Lietuva galėtų būti Pietų Korėjos langas į Europos Sąjungos ir Rytų rinkas

Irena Degutienė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Irena Degutienė

Šiandien Seimo Pirmininkė Irena Degutienė susitiko su pirmą kartą per dvidešimt nepriklausomybės metų į Lietuvą su oficialiu vizitu atvykusiu Korėjos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininku Hee Tae Park.

„Simboliška, kad minint 20-ąsias diplomatinių Korėjos Respublikos ir Lietuvos santykių metines pagaliau sulaukėme ir pirmojo tokio aukšto lygio vizito iš Korėjos Respublikos“, – teigė I.Degutienė.

Lietuvos ir Korėjos parlamentų vadovų susitikime kalbėta apie ekonominių ryšių tarp abiejų šalių stiprinimą, kultūrinio ir parlamentinio bendradarbiavimo gilinimą, tarptautinių santykių aktualijas.

Seimo Pirmininkė išreiškė Lietuvos interesą gilinti politinį dialogą su Korėjos Respublika tarptautinių santykių klausimais, skatinti mainus prekybos ir investicijų, taip pat turizmo, kultūros, sporto, švietimo ir mokslo srityse.

„Kviečiame Korėjos bendroves naudotis Lietuva kaip vartais į plačią Europos Sąjungos rinką, taip pat kaip vartais į Rytų Europą“, – sakė I.Degutienė. Seimo Pirmininkė išreiškė viltį, kad Korėjos verslas tinkamai įvertins mūsų puikią geografinę padėtį, gerai išvystytą infrastruktūrą ir logistikos sistemas, gabią darbo jėgą ir kitus investicinius privalumus.

Parlamento vadovė pabrėžė, kad Lietuva yra Šiaurės ir Baltijos regiono dalis, išsiskirianti nuolat stiprėjančia integracija. Be to, Lietuva regione pirmauja dėl savo puikios informacinių ir telekomunikacijų infrastruktūros. I.Degutienė atkreipė Korėjos parlamento delegacijos dėmesį į Lietuvoje parengtas vietas užsienio investicijoms – laisvas ekonomines zonas, pramonės parkus, integruotus mokslo, studijų ir verslo centrus.

Korėjos Nacionalinės Asamblėjos Pirmininkas Hee Tae Park pareiškė, kad bendri su Lietuva ekonominiai investiciniai projektai – itin svarbus tikslas. „Tikimės, jog 2010 metais pasirašyta ES ir Korėjos Respublikos laisvos prekybos sutartis pasitarnaus ir tolesniam Lietuvos bei Korėjos ekonominių santykių stiprinimui“, – sakė Korėjos Respublikos parlamento Pirmininkas.

Susitikimo metu Lietuvos parlamentarai pasveikino Korėjos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos delegaciją su Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimu 2018 metų Žiemos olimpines žaidynes surengti Korėjos mieste Pjengčchane.

Temos: 1 Pietų Korėja

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min