Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos Kaziuko mugėje – ir vienuolių dirbiniai, ir kiniškos prekės

Kaziuko mugė priviliojo gausybę žmonių.
J. Andriejauskaitės nuotr. / Kaziuko mugė priviliojo gausybę žmonių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vidurdienį prasidėjusi pavasarinės saulės šildoma Kaziuko mugė į Klaipėdos Teatro aikštę sukvietė gausybę žmonių. Kaziuko svečiai į namus keliavo nešini gėrybėmis – kas įsigijęs riestainių, kas verbų šakelę, kas pintinę. Tiesa, kaip visuomet mugėje buvo galima išvysti su tautodaile nieko bendra neturinčių kiniškų prekių.

„Mane tiesiog siutina, kai pamatau kiniškas prekes. Juk tai turi būti su meile, rankomis padaryti gaminiai. Tai yra tikra Kaziuko mugė“, – savo bičiulei garsiai piktinosi mugėje apsilankiusi klaipėdietė. Kaziukas tapo užuovėja kiniškų šalių, kojinių ar net liemenėlių prekiautojams. Laimei, tokių buvo vos keletas.

Kaip visuomet, mugėje galima rasti visko – močiutės megztų kojinių ar pirštinių, papuošalų, rankinių, lino gaminių. Prekeiviai kvietė įsigyti suvalkietiško naminio alaus, saldainių, meduolių, kaimiškų mėsos gaminių. Savo dirbinius siūlo kalviai, amatininkai – pintines, medinius buities rakandus, įvairiausio dydžio verbų šakeles. Pastarųjų kaina skirtinga – mažutė šakelė atsieis 2 Lt, didesnė – ir per 20 Lt. 

Už kelis litus siūloma įsigyti čia pat dirbinamą Kaziuko mugės pinigėlį – varinį, žalvarinį, dviejų metalų. Vienoje jo pusėje matyti skaičius 6 ir užrašas "Kaziukai", kitos pusės atvaizdą galima pasirinkti - Klaipėdos herbą, atvaizdą su Lietuvos užrašu ar kitą.

„O kodėl gi "6 Kazimierai?“, - klausė pinigus dirbinančio jaunuolio vienas klaipėdietis. „Tiesiog skamba linksmai“, - šypteli pinigėlius kaldinantis vaikinas. Stebėdamas, kaip gimsta jo užsakyta moneta klaipėdietis pasiguodžia, kad renginyje sunku dirbinių su Kaziuko mugės atributika.

Viduramžių dvelksmas

Šv. Kazimieras Lietuvos globėjas, tai reiškia po mažą Kaziuką tūnant kiekviename iš mūsų.., – teigia Klaipėdos meras V. Grubliauskas.

Iš Latvijos atvykęs vienuolis Kaziuko mugėje prekiauja savo paties rankų darbo juvelyriniais dirbiniais iš vario bei žalvario. „Tai pagal unikalią technologiją gaminami dirbiniai, atspindintys viduramžių papuošalus. Visoje Europoje yra tik 14 tokių meistrų. Aš pats mokiausi pas meistrą iš Graikijos“, – pasakojo vienuolis. Vieną vėrinį meistrui užtrunka pagaminti apie dvi dienas. Jis kaitinamas, daužomas, lankstomas. Vėriniai, žiedai, apyrankės puošiamos tikrais akmenimis. „Šis vėrinys kainuoja 150 Lt, auskarai – 65 Lt, sagė – taip pat 65 Lt“, – rodė vienuolis.

Šalia jo kolega iš Latvijos prekiauja natūraliais muilais – su ožkų pienu bei avižomis, su gintaro dulkėmis bei kitais priedais. Prekeivis tikina, kad muilu galima prausti ir kūdikį – oda bus švelnutėlė. Už 100 gramų muilo prašoma 9 Lt.

Jubiliejinė mugė

„Kazytė tu ar ne, Kaziukas tu ar kokiu vardu vadinamas, bet Kaziuko šventė ir mugė ta proga –  šventė visiems. Tad sveikindamas visus, šiuo garbingu vardu vadinamus pirmiausia, sveikinu ir visus mus, juk jei šv. Kazimieras Lietuvos globėjas, tai reiškia po mažą Kaziuką tūnant kiekviename iš mūsų... Su visų mūsų bendra švente“, – socialiniame tinklalapyje sveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdoje Kaziuko mugė šiemet jubiliejinė – rengiama jau 20 kartą. Ji tęsis ir sekmadienį, truks iki 16 val. Pasibaigus mugei, sekmadienį, 16 val. Klaipėdos universiteto menų fakultete (K.Donelaičio g. 4) rengiamas tradicinis mišraus choro „Klaipėda“ ir solistų koncertas. Choro vadovas profesorius Kazys Kšanas, koncertmeisterė – Miglė Mosėnienė. Koncertas – nemokamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min