Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 5d. 11:47

Klaipėdos kelių valytojams nesiseka kovoti su pūga (nuotraukos)

Speciali technika vos spėjo stumdyti sniegą.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Speciali technika nespėjo darbuotis.

Antrą dieną Klaipėdoje nesiliaujantis kristi sniegas ir pūga tapo tikru išbandymu Klaipėdos gatves valančiai bendrovei. Nepatenkinta darbu ir netekusi kantrybės uostamiesčio vadovybė antradienio rytą jos atstovus iškvietė pasiaiškinti, kaip valomas miestas.

„Turite įrodyti, kad esate pajėgūs dirbti, ir tai turite daryti nepertraukiamai. Kaip apsiginsime nuo susidariusios situacijos? Iš gamtos laukti malonės neverta. Ryte atrodė, kad gatvės nevalytos, o pats didžiausias technikos smūgis turi būti sukoncentruotas ryte. Man kyla įtarimų, kad brigados dirba, o joms pamainos nėra. Per pertrauką sniegas vėl užverčia kelius ir viskas prasideda iš naujo”, – sakė į pasitarimą kelius valančias bendroves bei savivaldybės specialistus sukvietęs meras Rimantas Taraškevičius.

„10 valandą atrodė, kad niekur kelininkų nesimato, tik paskui viena mašiną išvydau. Toks įspūdis, kad miesto centre šiek tiek padruskinta, tačiau labai stipriai sninga ir druska nelabai veikia”, – teigė 15min.lt laišką parašęs ir nuotraukų atsiuntęs skaitytojas Marius.

Daugelis vairuotojų iš pat ryto valė kalnus ant mašinų suvirtusio sniego, o išriedėję į gatves vos judėjo, rodėsi, kad gatvės nė kiek nenuvalytos. Kai kurie vairuotojai, valydami nuo automobilių sniegą, juokavo, kad nieko tikėtis ir neverta, juk viską kausto krizė, tad ir gatvėms valyti, matyt, stinga pinigų.

Bergždžias darbas

„Darbuojamės intesvyviai, visą naktį pustė, snigo, tad tik nuvalius kelią, užpustoma tai, kas buvo nuvalyta. Dirbome vakar visą dieną ir visą naktį, gatves valė dvylika mechanizmų”, – sakė už uostamiesčio gatvių valymą atsakingos bendrovės „Specialus autotransportas“ generalinis direktorius Ramūnas Balčiauskas.

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdoje antrą dieną nepaliaujamai sninga.
J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdoje antrą dieną nepaliaujamai sninga.

Paklaustas, ar bendrovei trūksta technikos kovojant su sniegu, vadovas teigė, kad jei miesto vadovybė pageidauja, kad bet kokiomis oro sąlygomis būtų matomas plikas asfaltas, tuomet pajėgų trūksta, o jei pakanka gatves nuvalyti, kad šios būtų išvažiuojamos, tuomet papildomos pagalbos nereikia.

Kibs į pagalbą

Antradienį į savivaldybę meras pakvietė ir kitas kelius valančias, prižiūrinčias bendroves. Kaip paaiškėjo, norinčių padėti buvo ir anksčiau, tačiau bendrovėms nepavyko susitarti, baimintasi, kad „Specialus autotransportas” uždels apmokėjimus už darbus.  „Lemminkainen Lietuva” vadovas Aivaras Antanaitis antradienį teigė galintis išnuomoti papildomos technikos. Valyti pietinę miesto dalį pasisiūlė bendrovė „Žemkasa“.  Ši bendrovė yra laimėjusi konkursą prižiūrėti pietinės miesto dalies gatves, tačiau „Specialus autotransportas“ konkurso rezultatus apskundė.

„Pažadėjome merui per valandą išvažiuoti į gatves ir išvalyti miestą. Dirbs aštuoni mechanizmai. Esame laimėję pietinės miesto dalies valymo konkursą, bet „Specialus autotransportas” jį apskundė, deklaruoja, kad nesame pajėgūs dirbti. Įrodysime, kad galime”, – sakė bendrovės „Žemkasa” atstovas Dainius Zuokas.

Sėsti prie derybų stalo antradienį buvo linkęs ir „Specialus autotransportas”. Jo vadovas R.Balčiauskas teigė, kad pagalba sningant būtų priimtina.

„Privalome susitarti. Miestas negali būti ir nebus visiškai paralyžiuotas“, – užtikrino meras.  

J.Andriejauskaitės nuotr./Net ir trumpam paliktus automobilius tuoj pat padengia sniegas.
J.Andriejauskaitės nuotr./Net ir trumpam paliktus automobilius tuoj pat padengia sniegas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min