Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 28d. 06:53

Klaipėdos kraštas filme taps šalčio užklupta Olandija

Filmų kūrėjai iš užsienio pastaruoju metu pamėgo filmuoti įvairiose Lietuvos vietovėse. Kai kurie lietuviai jau spėjo išbandyti ir statistų dalią.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Filmų kūrėjai iš užsienio pastaruoju metu pamėgo filmuoti įvairiose Lietuvos vietovėse. Kai kurie lietuviai jau spėjo išbandyti ir statistų dalią.

Klaipėdos krašte netrukus vėl įsikurs kino kūrėjų aikštelė, o šimtai klaipėdiečių bus pakviesti filmuotis masinėse scenose.

Antradienį uostamiestyje pradėta statistų atranka. Planuojama, kad olandų kuriamame meniniame filme nusifilmuos maždaug keturi šimtai Vakarų Lietuvos gyventojų. Kaip pasakojo filmo gamybos vadovas Darius Jarašūnas, daugiausia scenų bus filmuojama Rusnės saloje bei apylinkėse prie Drevernos.

Olandų juosta pasakos apie tragiškus 1963-iųjų žiemos įvykius. Ta žiema pasižymėjo ypatingu šalčiu. Olandai tradiciškai rengė sportines varžybas pačiūžomis, kuriose dalyvavo maždaug pusantro tūkstančio žmonių, tačiau dėl stichijos šėlsmo gyvi išliko tik keli.

Didžiausias mūsų laukiantis iššūkis – surasti žmonių, kurie čiuožtų pačiūžomis. Sakė D.Jarašiūnas.

„Didžiausias mūsų laukiantis iššūkis – surasti žmonių, kurie čiuožtų pačiūžomis“, – prasitarė D.Jarašūnas. Gali prireikti kelių dešimčių čiuožėjų, o kitiems statistams tektų sporto žaidynių žiūrovų vaidmuo.

Filmavimą ketinama pradėti vasario 4-ąją. Tikimasi visas planuotas scenas nufilmuoti per aštuonias dienas.

Šiuo metu didžiausias filmavimo organizatorių galvos skausmas - ar lietuviška žiema neiškrės kiaulystės ir ledą pavyks išsaugoti. „Dėl oro sąlygų sėdime lyg ant parako statinės. Tikimės, kad kaip nors išsisuksime“, – „15min“ sakė D.Jarašūnas.

Kokie aktoriai atvažiuos į Lietuvą – neatskleidžiama. Apie tai garsiau bus kalbama, kai prasidės filmavimo darbai. Nusifilmavę Šilutės apylinkėse juostos kūrėjai grįš į Olandiją, kur bus sukama likusi filmo dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min