Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos krašto architektų peticija perskaityta Prezidentūroje

Kranai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Architektai pateikė peticiją dėl netinkamo teisinio statybų reglamantavimo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Peticiją ir parašų rinkimą dėl netenkinančio statybos, teritorijų planavimo ir architektūros teisinio reglamentavimo inicijavusią Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) iniciatyvinę grupę pasiekė raštas iš Prezidentūros kanceliarijos.

Dokumente, kurį pasirašo LR prezidentės patarėja Rūta  Kačkutė, teigiama, jog šios institucijos pareigūnai susipažino su peticijos tekstu. Jos iniciatoriai informuojami, kad 2010 m. gruodžio 9 d. prezidentūroje vyko diskusija „Viešojo intereso objektas – architektūra ir darni aplinka“, kurioje aptarti ir teisės aktai, reglamentuojantys statybą, paveldo bei aplinkos apsaugą.

Diskusijoje dalyvavę  Prezidentūros, Kultūros, Ūkio ir Aplinkos ministerijų, Lietuvos architektų sąjungos ir Architektų rūmų, mokslo įstaigų atstovai konstatavo, jog didžiausia blogybė – įstatyminės bazės dermės stoka. Atkreiptas dėmesys, jog keičiant įstatymus, būtina teikti visą įstatymų, reglamentuojančių statybą, paveldo bei aplinkos apsaugą, pataisų paketą.

Kultūros ir Aplinkos ministerijos įpareigotos šiuo klausimu bendradarbiauti  tarpusavyje ir su kitomis įstatymų pataisas teikiančiomis organizacijomis, šios ministerijos paragintos paspartinti Architektūros įstatymo rengimo ir derinimo procesus.

Prezidentės patarėja reiškia  viltį, jog į peticijoje išdėstytas problemas atsižvelgs Vyriausybė bei šią sritį kuruojančios Kultūros ir Aplinkos ministerijos.

LASKAO iniciatyvinė grupė 2010 m. gruodžio mėnesį paskelbė peticiją, LR prezidentės kanceliariją ir LR Vyriausybę raginančią taisyti neseniai priimtas Statybų įstatymo pataisas bei stabdyti rengiamo Teritorijų planavimo įstatymo priėmimą, kol neparengti detalizuojantys teisės aktai. Architektų bendruomenės atstovų nuomone, šie dokumentai ydingi, nemotyvuotai ištęsiantys statybos projektų derinimo ir leidimo statyti išdavimo terminus, o pačios procedūros neskaidrios ir kt.  Architektai ragino valstybės institucijas kuo skubiau taisyti įstatymus ir šalyje pradėti įgyvendinti architektūros politiką.

Viešai skelbtą peticiją pasirašė 140 asmenų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Peticija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min