Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos lėlių teatre – keraminės lėlės

Klaipėdos lėlių teatre atidaroma originali paroda.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdos lėlių teatre atidaroma originali paroda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos lėlių teatre pristatoma menininkės iš Vilniaus Ievos Bunokaitės keramikinių lėlių parodą.

Ieva naudoja aplikaciją, keramines lėles, audinius, siūlus, gėles, įvairias birias medžiagas, fotografijas ir pan. Besimokydama mokykloje Ieva aktyviai dalyvavo dailės būrelio veikloje, lankė R. Bičiūno dailės studiją „Paletė“, baigė neakivaizdines studijas Maskvos Liaudies universitete.

Nuo 1992 m. dirbo Lietuvos kino studijoje animacinių filmų dailininke – režisiere. 1997 m. Tapo Kinematografininkų sąjungos nare.

Dailininkė surengė penkiolika personalinių tapybos  darbų parodų. Taip pat dalyvavo bendruose projektuose. Sukūrė vienuolika animacinių filmų, kurie buvo pristatomi festivaliuose.

Dažniausia filmų scenarijus kuria pagal lietuvių liaudies pasakas. Taip kilo mintis panaudoti keraminius personažus, kurie, autorės manymu, labai tinka perteikti pasakų žanrą. Su kiekvienu filmu keičiasi ir animatorės stilius– autorei įdomu išbandyti kažką naujo, nuolat tobulinti personažų  išraiškas, judesius.

Taikantis prie techninių galimybių, keičiasi ir stilius – keramika labai riboja judesius, kadangi personažas gali judėti į viršų, į apačią ir į šonus, bet be didelių pasisukimų. 

Animatorės nuomone, filme svarbiausia yra idėja – visa kita tarnauja jos išraiškai. Svarbu, kad būtų suderinti ir kompozicija, ir judesys, ir personažas, ir koloritas, ir muzika, tada galutinis rezultatas– geras filmas. 

Klaipėdos lėlių teatre esančią parodą, galima aplankyti antradieniais– penktadieniais 13 val.– 18 val., bei šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 val. Iki 13 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min