Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos meras kraustosi į buvusią rotušę

Į buvusios Klaipėdos rotušės patalpas norima įkurdinti savivaldybės skyrius.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Į buvusios Klaipėdos rotušės patalpas norima įkurdinti savivaldybės skyrius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos valdžia ketina dirbti dviejose vietose – meras su komanda netrukus žada keltis į buvusios rotušės ir apskrities viršininko administracijos pastatą, tačiau tarybos posėdžiai tebevyks senajame savivaldybės pastate Liepų gatvėje, kuriame liks beveik visa savivaldybės administracija.

Mat buvusioje rotušėje nėra tokios salės, kurioje tilptų visa taryba, BNS sakė uostamiesčio vicemeras Artūras Šulcas.

„Ten nėra tokio dydžio salės, kad tilptų taryba, todėl tarybos posėdžiai vyks senajame pastate Liepų 11, savivaldybės administracijoje. Kai kas sako, kaip čia dabar bus, kaip čia turės kraustytis kartą per mėnesį visi, mes sakome – o kaip Europos Parlamentas karts nuo karto keliauja iš Briuselio į Strasbūrą – ir nieko. O čia tuo labiau dėl materialinių išteklių posėdžio suorganizavimo kitoje vietoje problemų nėra“, – tvirtino jis.

Pasak A.Šulco, į Danės gatvėje esantį buvusios apskrities viršininko administracijos pastatą kraustysis meras su komanda. Čia bus vietos tarybos komitetų posėdžiams ir kai kuriems administracijoms skyriams.

„Mums praktiškai tik antrasis aukštas, ir į antrąjį aukštą mes keliame merą su visa jo komanda – su patarėjais, pavaduotojais, sekretoriatu. Taip pat ten posėdžiaus tarybos komitetai. Iš esmės sudarysime sąlygas tarybos nariams priiminėti gyventojus, susitikti su frakcijomis – tai, ko iki šiol neturėjo mūsų tarybos nariai ir buvo nuskriausti lyginant su kitomis savivaldybėmis dėl darbo sąlygų“, – kalbėjo vicemeras.

„Mūsų politinis korpusas, lyginant su kitomis savivaldybėmis, yra nedidelis, o yra kabinetų ne tik antrame aukšte, bet yra pavieniai kabinetai pirmame ir trečiame aukštuose. Kad jų nelaikytume tuščių, iš tikrųjų kelsime kai kuriuos skyrius ar tarnybas. Kriterijus toks: tie, kurie labiausiai reikalingi mero komandai, su kuriais dažniausiai dirba, ir kurių ne taip dažnai reikia savivaldybės administracijos direktoriui, kuris lieka senajame pastate“, – pridūrė jis.

Uostamiesčio valdžia persikraustyti ketina tą pačią akimirką, kai tik viskas bus ten paruošta.

„Kai kalbu apie paruošimą, tai yra visų pirma tinklai. Jei atėjęs pareigūnas ar tarnautojas neturės priėjimo prie dokumentų tvarkymo sistemos, interneto, telefono ryšio – ką jis ten veiks, nosį krapštys“, – svarstė A.Šulcas.

Vicemero teigimu, kol kas savivaldybei atiduotas tik trečdalis buvusios rotušės pastato. Likusioje dalyje veikia kitos valstybinės įstaigos – tokios kaip Nacionalinė žemės tarnyba, Valstybinė statybų inspekcija, čia tebesėdi Vyriausybės atstovas.

Pasak A.Šulco, persikraustymas didelių išlaidų nepareikalaus.

„Papildomos išlaidos bus minimalios, nes tos patalpos mums ir taip priklauso ir jos stovi tuščios, o už jų eksploatavimą mes vis tiek turime mokėti - pavyzdžiui, šią žiemą už šildymą buvo mokama, nors buvo tuščia. Tai neūkiška. Kai kurie kabinetai palikti su stalais, įranga, tinklai išvedžioti. Kalbama apie vieno kito baldo perkraustymą“, –  teigė jis.

Persikelti į buvusią rotušę nuspręsta ne tik dėl jos „geros istorinės auros“, bet ir dėl patalpų trūkumo senesniame pastate.

„Senasis pastatas iš esmės nėra pritaikytas, kaip Vilniaus ar Kauno savivaldybės, tokiai veiklai – jis amžinai remontuojamas ir rekonstruojamas. Būna taip, kad žmonės pasikeisdami sėda prie vieno kompiuterio – fiziškai trūksta patalpų. Kitas dalykas – turime administracijos padalinių, kurie netelpa tame pastate ir yra išmėtyti po visą miestą. Mūsų noras ir žmonių poreikis, kad viskas būtų sukoncentruota vienoje vietoje“, – dėstė vicemeras.

Buvusi Klaipėdos miesto rotušė – istorinis pastatas, kuriame per Napoleono karus (1807–1808 metais) laikinai gyveno Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas III su karaliene Luize. Būtent Klaipėdoje, tuometiniame Memelyje, 1807–ųjų spalio 9 dieną Prūsijos karalius pasirašė baudžiavos panaikinimo ediktą, kuris buvo paskelbtas vokiečių ir lietuvių kalbomis. Klaipėda tuomet buvo mažas Prūsijos karalystės miestelis, jame gyveno apie 5100 žmonių. Tačiau karališkosios poros rezidavimas miestui padarė didelę įtaką ir niekada nebuvo užmirštas.

1846 metais miesto magistratas nupirko iš pirklio pastatą ir į jį perkėlė rotušę, kuri čia veikė iki Antrojo pasaulinio karo. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, kelerius metus pastate buvo įsikūręs Klaipėdos universiteto rektoratas. Buvusi miesto rotušė 2007 metais rekonstruota, palėpėje įrengti kabinetai, sumontuotas fasado apšvietimas. Darbai kainavo 3,6 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min