Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 9d. 10:51

Klaipėdos meras nori išsaugoti „Bangpūtį“

Lietuvos kariuomenės orkestras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos kariuomenės orkestras

Viešumoje pasirodžius informacijai, kad ketinama naikinti Lietuvos Respublikos kariuomenei reprezentuoti skirtus orkestrus ir palikti tik vieną iš jų paskatino Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską imtis iniciatyvos siekiant išsaugoti Klaipėdos karinių jūrų pajėgų orkestrą „Bangpūtys“.

Per metus Lietuvos kariuomenės orkestrų išlaikymas valstybei kainuoja apie 6,5 mln. litų. Dabartinis Klaipėdos karinių jūrų pajėgų orkestras „Bangpūtys“ įkurtas dar 1966 m. Tai uostamiesčio dvasia alsuojantis bei didelę muzikinę patirtį turintis kolektyvas, kuris per savo gyvavimo metus ne kartą tapo respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyviu bei nugalėtoju, buvo kviečiamas į pačius įvairiausius respublikinius ir tarptautinius renginius.

„Klaipėdos miesto kultūrinio gyvenimo kontekste sunku net įsivaizduoti, kad šis nuostabus meninis kolektyvas taptų istorija ir tik prisiminimu. Svarbu pažymėti, kad  šio orkestro veikla – tai pats geriausias visuomenės ir Lietuvos kariuomenės bendravimo ir bendradarbiavimo pavyzdys. Ir ne tik dėl to, kad jis eilę metų nuolatos aktyviai dalyvauja miesto, Klaipėdos krašto bei visos Lietuvos kultūriniame gyvenime, bet ir dėl savo išskirtinai aukšto meninio profesinio lygio, kūrybiškumo bei universalumo“ , – apie orkestro svarbą trumpai pakomentavo meras V.Grubliauskas.

Šiandien V.Grubliauskas susitiks su Krašto apsaugos ministre Rasa Juknevičiene. Susitikimo metu bus aptarti orkestro išsaugojimo klausimai. Kitą savaitę ministeriją turėtų pasiekti ir oficialus raštiškas mero kreipimąsis į ministrę su prašymu atsižvelgti į šio orkestro istoriją, patirtį bei nekvestionuojamą reikšmę uostamiesčiui bei visai Lietuvos valstybei.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min