Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 19d. 14:21

Klaipėdos meras teigiamai vertina Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo plėtrą

Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską  viešėjo Kazachstano Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Galymžanu Koišybajevas ir Kazachstano garbės pilietis Benediktas Petrauskas
Klaipėdos savivaldybės nuotr. / Pas Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską viešėjo Kazachstano Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Galymžanu Koišybajevas ir Kazachstano garbės pilietis Benediktas Petrauskas

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas susitiko su Kazachstano Nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvos Respublikoje J.E. ponu Galymžanu Koišybajevu.

Nuoširdaus ir dalykiško pokalbiu metu ponas G.Koišybajevas papasakojo apie Kazachstano socialinį, ekonominį ir politinį gyvenimą. Ambasadorius pastebėjo, kad jo šalis gana sėkmingai išgyveno pasaulinį ekonominį nuosmukį, kadangi Kazachstanas, turtingas naudingomis iškasenomis ir energetiniais resursais, jau prieš keliolika metų sukūrė specialų fondą, kurio lėšos buvo panaudotos ekonominės krizės padariniams sušvelninti.

Ponas G.Koišybajevas palietė ir Kazachstano krovinių tranzito per Lietuvą klausimą, primindamas, kad jo šalis labai suinteresuota plačių ekonominių ryšių su Lietuva plėtojimu. Tam turėtų padėti vasarą planuojamas Klaipėdos verslininkų vizitas į Kazachstaną, o vėliau rudenį – Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas į Kazachstaną. Ambasadorius išreiškė viltį, kad būtų abipusiai naudingi glaudesni Klaipėdos uosto ir vienintelio Kazachstano uosto prie Kaspijos jūros Aktau ryšiai.

Meras V.Grubliauskas pastebėjo, kad Klaipėdos miestas ir uostas suinteresuoti gerais Lietuvos ir Kazachstano ryšiais, ypač ekonominėje srityje. Mero nuomone, dviejų valstybių žmonių tarpusavio supratimą skatintų ir platesni kultūriniai ryšiai.

Kazachstano ambasadorių lydėjo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys, Kazachstano garbės konsulas Klaipėdoje Benediktas Petrauskas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min