Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos merui įkyrėjo apmiręs senamiestis

Miesto valdžia svarsto galimybę, kad Tiltų gatvė būtų atvira ne tik pėstiesiems.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Miesto valdžia svarsto galimybę, kad Tiltų gatvė būtų atvira ne tik pėstiesiems.
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujoji Klaipėdos valdžia užsibrėžė rimčiau užsiimti senamiesčio gaivinimu. Užmojai kol kas dar tik idėjų lygmens, tačiau jau šią savaitę susitikimuose su specialistais bus aptariami kai kurie pasiūlymai.

„Pasigendu vieningos senamiesčio gaivinimo strategijos. Turiu visą paketą savo pastebėjimų. Šią savaitę reikės aiškintis su policijos, viešojo transporto atstovais, finansininkais, kad galėtume aptarti visas galimybes ir kažką nuspręsti“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pirmiausia, anot jo, reikėtų peržiūrėti eismo schemą senamiestyje. Meras kelia idėją, kad Tiltų gatvė būtų atvira ne tik viešajam, bet ir nuosavam transportui. Šią gatvę siūloma atverti nors darbo valandomis.

Meras taip pat norėtų į šią gatvę perkelti autobusų stoteles, kadangi šioje atkarpoje jų išvis nėra. V.Grubliausko skaičiavimais, vienas autobusas atstoja maždaug 40 individualių automobilių. Vienu autobusu gali atvykti tiek pat žmonių, kiek mašinų stovėjimo vietų yra visoje Turgaus gatvėje. Meras siekia, jog jau rugsėjo 1-ai dienai būtų perkeltos autobusų stotelės į senamiesčio zoną.

Anot Klaipėdos vadovo, automobiliai taip pat nebus ignoruojami. V.Grubliauskas inicijuos nemokamas automobilių stovėjimo valandas darbo dienomis per pietų pertrauką.

„Žmonės galės važiuoti pietauti į senamiestį ir nereikės tiek rūpintis dėl mokamo automobilio pastatymo. Savivaldybė dėl to gali prarasti kažkiek pinigų, tačiau nereikia žiūrėti tik iš vienos pusės“, – apie senamiesčio gaivinimą kalbėjo V.Grubliauskas.

Taip pat miesto galva žada kreiptis į Susisiekimo ministeriją, kad būtų svarstomas klausimas dėl kelių eismo taisyklių ženklų. Esą jie senamiestyje turėtų būti kitokio formato, ne tokie griozdiški. Jo manymu, tai nepareikalautų didelių teisės aktų korekcijų, o tokia idėja galėtų pasinaudoti ir kiti savo senamiesčiais besirūpinantys miestai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min