Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybės sukirto rankomis dėl maršrutų

Klaipėdos autobusuose keleiviai ir kontrolieriai susirėmė ne vieną kartą.
"15min" nuotr. / Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybės siekia pagerinti susisiekimą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajono ir miesto savivaldybėms pavyko susitarti dėl projekto, kuriame numatomas viešojo transporto susisiekimas jų teritorijose.

Kaip teigė uostamiesčio savivaldybės vicemeras Vidmantas Plečkaitis, anksčiau rajono taryba nepritarė sutarties projektui, vėliau jis buvo patvirtintas. Taip buvo uždegta žalia šviesa. Nors, anot vicemero, tam priešinosi kelios bendruomenės.

Šiuo metu sutartis keliauja per Klaipėdos miesto savivaldybės komitetus. Trečiadienį Miesto ūkio komitetas pritarė bendradarbiavimo sutarties dėl viešojo transporto paslaugų organizavimo su Klaipėdos rajono savivaldybe pasirašymui.

Siekia pagerinti susisiekimą

Pasak V.Plečkaičio, maršrutai reikalingi tiems, kas gyvena Klaipėdoje ir turi darbą, sodus rajone ar rajono gyventojams, dirbantiems uostamiestyje. Priemiesčių gyvenvietės iki šiol neturi galimybės naudotis reguliariais viešojo transporto maršrutais. Karklės, Kunkių, Aukštkiemių, Purmalių bei kitų aplinkinių kaimų gyventojai negali pasiekti uostamiesčio viešuoju transportu.

Pradinis viešojo transporto maršrutų sąrašas nėra galutinis, esant poreikiui, jų gali atsirasti daugiau.

Pagal sutartį numatomi tokie preliminarūs maršrutai: Romai–Karklė–Klaipėda, „Pakrantės“ sodai – Klaipėda, Žaliasis Slėnis – Klaipėda, Šimkai–Slengiai–Ginduliai–Klaipėda.

Šiuo susitarimu savivaldybės siekia pagerinti susisiekimą su priemiesčio gyvenvietėmis, kuriuose šiuo metu viešasis transportas nevažiuoja ar važiuoja retai. Savivaldybių atstovai teigia, kad autobusuose atsiras galimybė už važiavimą atsiskaityti bendru elektroniniu bilietu, priemiesčio gyventojams sumažės važiavimo viešuoju transportu sąnaudos, sumažės lengvųjų automobilių srautai Klaipėdos mieste, pagerės ekologinė būklė. 

Pasirašius šią sutartį, atskiru susitarimu su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija bus siekiama sukurti bendrą bilieto, įskaitant elektroninio bilieto, sistemą, galiojančią priemiesčio ir miesto autobusų maršrutuose, optimizuoti susisiekimo tinklą su Klaipėdos miestu, numatyti atsiskaitymo ar kompensavimo sąlygas.

Perspektyvoje matoma ir plėtros galimybė organizuojant susisiekimą Slengų, Gindulių, Jakų kryptimis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min