TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos miesto savivaldybė įpareigota taisyti pažeidimus

Klaipėdos savivaldybė
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Klaipėdos savivaldybė
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybėje atlikę 2009 metų finansinį ir teisėtumo auditą valstybės auditoriai nustatė reikšmingų teisės aktų pažeidimų, naudojant valstybės turtą, mokinio krepšelio ir statyboms skirtas valstybės biudžeto lėšas.

Valstybės auditoriai konstatavo, kad Klaipėdos miesto savivaldybės patikėjimo teise valdomi valstybei priklausantys 3 gyvenamieji pastatai, 11 negyvenamųjų pastatų ir patalpų bei 2 inžineriniai statiniai neužregistruoti apskaitos registruose. Dalis pastatų yra nenaudojami, fiziškai nusidėvėję ir blogos būklės, gyvenamasis namas, sandėlis ir kiti kiemo statiniai nugriauti nenustatytomis aplinkybėmis, po jais nesuformuotas žemės sklypas. Du butus savivaldybė turėtų perimti savo nuosavybėn, nes dabar jie naudojami kaip rezerviniai ir socialiniai būstai, teigiama pranešime spaudai.

Auditoriai nustatė pažeidimų naudojant mokinio krepšeliui skirtas lėšas. Daugiau kaip 105 mln. Lt ugdymo įstaigoms paskirstyta ne pagal mokinių skaičių. „Ąžuolyno“ gimnazija 4,5 tūkst. Lt panaudojo neteisėtai, autorių paslaugoms apmokėti, o Maksimo Gorkio pagrindinė mokykla, „Pamario“ vidurinė mokykla ir „Versmės“ specialioji mokykla-darželis pažeidė teisės aktus, nes beveik 69 tūkst. Lt darbo užmokesčiui skirtų asignavimų panaudojo darbdavių socialinės paramos išlaidoms.

Statydama daugiafunkcį sporto ir pramogų kompleksą Klaipėdos savivaldybė sutartyje su rangovu numatė 5 proc. statybos darbų vertės užsakovo rezervą nenumatytiems darbams atlikti, t. y. 2,6 mln. Lt, tačiau šiems darbams nenustatė kainodaros taisyklių, kaip numatyta teisės aktuose. Be to, kaip faktinės išlaidos nepagrįstai užregistruota daugiau kaip už 440 tūkst. Lt neatliktų darbų, už kuriuos buvo sumokėta avansu ir neregistruotas šios sumos debetinis įsiskolinimas.

Valstybės kontrolė įpareigojo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą ir administracijos direktorių Aloyzą Každailevičių įstatymų nustatyta tvarka traukti pažeidimų padariusius asmenis tarnybos ar drausminėn atsakomybėn.

Klaipėdos miesto savivaldybė 2009 m. valstybinėms funkcijoms atlikti panaudojo 15,3 mln. Lt, mokinio krepšeliui finansuoti – 105,5 mln. Lt, Valstybės investicijų programoje numatytiems projektams finansuoti – 3,5 mln. Lt. Savivaldybė 2009 m. pabaigoje patikėjimo teise valdė valstybės turto, kurio įsigijimo vertė – 25 mln. Lt. Valstybės kontrolei patikėta audituoti savivaldybėms skiriamas valstybės biudžeto lėšas ir valstybės turto valdymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min