TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos moksleiviai išbandė pirmąją šalyje mobilią biomokslų laboratoriją

Mobilioji biomokslų laboratorija ketvirtadienį lankėsi Klaipėdoje.
„Mobiliosios bioklasės“ nuotr. / Mobilioji biomokslų laboratorija ketvirtadienį lankėsi Klaipėdoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Klaipėdoje lankėsi pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, kuri šalies moksleivius supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. „Mobiliąja bioklase“ pavadinta laboratorija aplankė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją.

„Mobilioji bioklasė“ suteikė moksleiviams unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Jie ne tik išbandė tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliko modernius biomokslų eksperimentus, kurie, pavyzdžiui, atskleidžia, kas yra DNR.

Iš viso programoje, kuri truko 4-ias valandas, dalyvavo 24 moksleiviai iš 8-12 klasių.

Prieš atvykstant į Klaipėdą, kovo 21 d., „Mobilioji bioklasė“ taip pat lankėsi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje, o kovo 24 . programoje galės dalyvauti Palangos moksleiviai. Penktadienį „Mobilioji bioklasė“ dalyvaus Klaipėdoje vykstančioje Respublikinėje moksleivių biologijos olimpiadoje – čia geriausi šalies moksleiviai turės atlikti praktines užduotis, naudodami šios programos įrangą ir reagentus.

„Mobilioji bioklasė“ yra aprūpinta modernia daugiau kaip 130 tūkst. litų vertės „Thermo Fisher Scientific“ moksline įranga. Padedami universiteto studentų, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleiviai su ja patys atliko pažintinius eksperimentus, susipažino su mokslininkų darbo specifika. Edukacinę programą taip pat sudarė mokslo populiarinamosios paskaitos, mokymai ir diskusijos.
„Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą. Beje, programoje yra naudojami reagentai, kurie kuriami ir gaminami Lietuvoje, o būtent „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinyje.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šalies moksleivių ugdymo ir jų smalsumo skatinimo. Tai – puiki galimybė jaunimui iš arti pamatyti šiandienos mokslo laimėjimus. Ypač svarbu, kad „Mobilioji bioklasė“ lanko įvairius šalies regionus“, – pabrėžė „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio generalinis direktorius Algimantas Markauskas.

„Esu tikras, kad ši programa bus dar viena paskata jaunimui susidomėti mokslu“, – teigė Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto dekanas profesorius Osvaldas Rukšėnas.

Laboratorija jau yra aplankiusi Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Panevėžio, Utenos, Gargždų, Kaišiadorių, Molėtų, Varėnos ir Trakų mokyklas.

Mini autobusas su specialia edukacine programa po šalies mokyklas važinėja reguliariai. Programa yra skirta 9 ir vyresnių klasių moksleiviams, ją įgyvendina jaunieji Vilniaus universiteto ir „Thermo Fisher Scientific“ Vilniaus padalinio tyrėjai.

„Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Įmonės misija – padėti klientams kurti sveikesnį, švaresnį ir saugesnį pasaulį. Įmonėje dirba apie 39 tūkst. darbuotojų, metinės pajamos – 12 mlrd. JAV dolerių. „Thermo Fisher Scientific“ klientai – farmacijos ir biotechnologijos įmonės, ligoninių ir klinikų diagnostikos laboratorijos, universitetai, mokslo institutai ir valstybinės agentūros, aplinkos ir procesų kontrolės institucijos.

Vilniaus universitetas – ne tik didžiausia Lietuvos aukštoji mokykla, suteikianti plačiausias moksliniais tyrimais pagrįstų studijų pasirinkimo galimybes, bet ir vienas seniausių Rytų ir Centrinės Europos universitetų, puoselėjantis ryšius su viso pasaulio universitetais ir inovatyviais mokslo centrais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min