TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos moksleivių sveikata: prasta rega, antsvoris ar per mažas svoris

Universitete niekas nesakys, iš kur gauti 500 puslapių knygą, kurią turi perskaityti jau rytojaus seminarui.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Daugiau nei pusė Klaipėdos moksleivių skundžiasi prasta rega.
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau nei pusė Klaipėdos moksleivių skundžiasi prasta rega, ketvirtadalis vaikų turi stuburo problemų. Šie ir kiti faktai išryškėjo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurui išanalizavus uostamiesčio moksleivių privalomo sveikatos patikrinimo duomenis.

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro duomenimis, išanalizavus 2010–2011 m. mokinių sveikatos profilaktinius duomenis, iš 19 020 uoatamiesčio bendrojo lavinimo mokyklų mokinių, sveikatą pasitikrino 17 846 arba 93,7 proc. Iš jų visiškai sveikų mokinių dalis sudarė 12,3 proc.
Didžiausia pasitikrinusiųjų mokinių dalis pagal klasių grupes, sudarė 1–4 klasių grupėje – 97,3 proc.

„Būtina pabrėžti, kad visiškai sveikas mokinys yra tas, kuris neturi visiškai jokio sutrikimo bei nustatytos diagnozės. Klaidinga galvoti, kad kita dalis (kuri turi nors vieną sveikatos sutrikimą ar ligą) yra „ligota“, – sakė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė Dainora Bielskytė.

Analizuojant 2010–2011 m. mokinių sergamumą tam tikromis ligomis, didesnė mokinių dalis turi regos (55,3 proc.), skeleto – raumenų sistemos (24,2 proc.) ir kraujotakos sistemos (14,2 proc.) sutrikimų. Tarp diagnozuotų regos sutrikimų atvejų dominuoja toliaregystė (40,5 proc.), trumparegystė (27,5 proc.) ir astigmatizmas (19 proc.). Daugiausia regos sutrikimų buvo diagnozuota 1-4 klasių grupės mokiniams.

Analizuojant diagnozuotų skeleto-raumenų sistemos ligų atvejų struktūrą, dominuoja skoliozė, kifozė ir lordozė – 83,1 proc. Daugiausia skeleto-raumenų sistemos sutrikimų diagnozuota 9-12 klasių mokiniams.

„Skeleto-raumenų sistemos funkcionavimo sutrikimai dažniausiai išryškėja vaiko augimo periodu. Todėl labai vaikams svarbus fizinis aktyvumas, sveika mityba bei ergonomiškai pritaikytos mokymosi ir poilsio vietos. Laiku nustačius sutrikimų simptomus bei priežastis, ateityje galima išvengi rimtų sveikatos negalavimų“, – teigė visuomenės sveikatos specialistai.

Iš kraujotakos sistemos ligų atvejų daugiausia buvo diagnozuota nereumatinių dviburio vožtuvo ydų (87 proc.). Daugiausia kraujotakos sistemos sutrikimų diagnozuota 9–12 klasių mokiniams.

Kalbant apie fizinio ugdymo grupes, galima išskirti mokinių dalį, kuri yra priskiriama specialiajai ir parengiamajai grupėms – 19,7 proc. mokinių. Daugiausia 9–12 klasių mokiniai bei mergaitės priskiriamos minėtoms grupėms.

5,5 proc. mokinių turi antsvorio problemų ir 1,7 proc. yra nutukę, kurių didžiausia dalis yra tarp 9–12 klasių mokinių ir berniukų. Per mažą svorį turi 7,4 proc. mokinių, kurių didžiausia dalis yra tarp 5–8 klasių mokinių bei mergaičių.

Atlikus profilaktinių patikrinimų analizę, paaiškėjo, kad kai kuriuose vaiko sveikatos pažymėjimuose, mokinių sveikata įvertinta nevisiškai ar gydytojų išvados nepateiktos. Didelį dėmesį į profilaktinį sveikatos patikrinimą turėtų kreipti ne tik medikai, bet ir tėvai. Vaiko sveikatos įvertinimas bei pateiktos rekomendacijos yra labai svarbus tėvams, pedagogams bei mokyklose dirbantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min