Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 21d. 14:57

Klaipėdos mokykloje be leidimų veikė cerkvė

Moyklos vadovas popas (centre) Vladimiras Artamonovas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Moyklos vadovas popas (centre) Vladimiras Artamonovas tikino, kad cerkvė mokykloje ir toliau galėtų veikti, jei tik pavyktų įteisinti sutartį su savivaldybe.

Klaipėdos Andrejaus Rubliovo pagrindinėje mokykloje kelerius metus veikusi cerkvė neturėjo jokių leidimų, nors ir mokėjo nuomą. Mokykloje įsikūrusia šventove piktinosi ir tėvai. Popai siūlosi nupirkti patalpas.

Rusakalbėje A.Rubliovo mokykloje cerkvė buvo įkurdinta tuomet, kai Smitelės gatvėje pradėta statyti naują cerkvę. Sutarta, kad bendruomenė laikinai galės glaustis mokyklos, kuriai vadovauja popas Vladimiras Artamonovas, pastate. Tačiau ir pastačius naują cerkvę, mokykloje ir toliau veikė šventovė. Buvo pakeistas mokyklos fasadas, įrengtas atskiras įėjimas parapijiečiams.

Miesto vadovus pasiekė ir mokinių tėvų skundai esą šiose patalpose ne tik meldžiamasi, bet vyko ir laidojimo apeigos. Cerkvės vadovai tai kategoriškai neigia.

Mokykloje kelerius metus veikusi ir niekam neužkliuvusi cerkvė prisiminta kai kilo problemų dėl patalpų mokiniams.

Šiuo metu A.Rubliovo mokykla, kurioje mokosi 331 vaikas, klasių turi dar dviejose mokyklose – buvusioje „Pamario“ bei „Žaliakalnio“ gimnazijoje.

Anot Klaipėdos vicemero Vytauto Čepo, bažnyčia Lietuvoje atskirta nuo valstybės, todėl mokykloje įsikūrusi cerkvė daug kam atrodo keistai.

„Kai mokykloje pritrūksta vietos mokymui, natūraliai kyla klausimas, ar ta cerkvė ten reikalinga“, – teigė V.Čepas.

Mokyklos vadovas popas V.Artamonovas, miesto valdžios prašo, kad mokykloje cerkvė ir toliau veiktų. „Gal būtų galima pasirašyti panaudos sutartį ir juridiškai sutvarkyti šią situaciją? Juolab kad mes už jas mokame pinigus,“ – klausė jis miesto vadovų. V.Artamonovas pateikė ir pasiūlymą – nusipirkti cerkvės patalpas.

Apsispręsta cerkvės klausimą A.Rubliovo mokykloje spręsti miesto tarybos posėdyje. "Situacija turi būti aiškiai išspręsta, be jokių diskriminacijų ir protekcijų", – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Temos: 1 Stačiatikybė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min