15min be reklamos
2017 01 04, 13:12

Klaipėdos mokyklose dar neprašvitus nusidriekė tėvų eilės

Kur čia XXI amžius? – retoriškai vienas per kitą klausinėjo būsimų pirmokų Klaipėdoje tėvai, nuo pat ankstyvo ryto stovėjusių ilgiausiose eilėse mokyklose, kad užregistruotų savo atžalas.
Klaipėdos mokyklose nusidriekė būsimų pirmokėlių tėvų eilės
Klaipėdos mokyklose nusidriekė būsimų pirmokėlių tėvų eilės / 15min.lt skaitytojos nuotr.

„Atvažiavau į „Verdenės“ pagrindinę mokyklą apie 6.30 val. ryto. Eilėje buvau tik 24, nes kai kuri tėvai laukė nuo 5.30 val. ryto“, – 15min pasakojo būsimo pirmoko mama Jurgita. Jurgitos vyras tuo pat metu stovėjo eilėje Tauralaukio progimnazijoje. 6 val. ryto atvažiavęs į vietą jis eilėje buvo antras. „Šitaip stovėti – nesąmonių nesąmonė. Lyg kokiu sovietmečiu prie kavos“, – piktinosi tėvai.

Trečiadienį Klaipėdoje prasidėjo būsimų pirmokų registracija į mokyklas. Tėvai suskubo įrašyti savo vaikus į eiles.

Šiemet vaikai registruojami pagal faktinę gyvenamąją vietą.

Tačiau jau apie 11 val. buvo aišku, kad ne visi vaikai pateks į mokyklas, kur jie norėtų mokytis. Štai, pavyzdžiui, „Verdenėje“ ketinama priimti apie 120 pirmokų, o prašymus prieš 11 val. jau buvo įteikę apie 160 tėvų.

Šitaip stovėti – nesąmonių nesąmonė. Lyg kokiu sovietmečiu prie kavos.

Kaip buvo teigiama Klaipėdos miesto savivaldybėje surengtoje konferencijoje, priėmimas į Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklas šiemet vykdomas pagal naują tvarkos aprašą, kurį 2016 m. gruodžio 22 d. patvirtino miesto taryba. Nuo šiol asmenys į mokyklas bus priimami atsižvelgus nebe į deklaruotą, o į faktinę gyvenamąją vietą. Anot Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, taip siekiama užtikrinti, kad į mokyklas patektų tie, kurie iš tiesų gyvena šalia mokyklos, o ne tie, kurie yra deklaravę gyvenamąją vietą, bet gyvena kitur.

Prašymus rekomenduojama pateikti iki birželio 9 dienos, kadangi pagrindinis priėmimas daugumoje mokyklų vyks birželio 10–24 dienomis. Tėvai, kurie nori, kad jų vaikai lankytų M.Montessori, „Saulutės“, „Varpelio“ mokyklas-darželius arba mokyklose įsteigtas netradicinio ugdymo klases, prašymus turėtų pateikti iki balandžio 30 d., o priėmimas vyks gegužės 1–20 dienomis.

Jeigu asmenys renkasi mokyklas, priskirtas pagal gyvenamąją vietą, pirmumo teisė pagrindinio priėmimo metu suteikiama tiems, kurie pageidauja tęsti mokymąsi toje pačioje mokykloje ar netradicinio ugdymo klasėje; našlaičiams ir vaikams, turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, bei vaikams, kurių broliai ir seserys jau mokosi toje mokykloje.

Jeigu asmenys renkasi mokyklas pagal individualius švietimo poreikius, jie priimami šioms mokykloms aprašo nustatyta tvarka.

Jei pagrindinio priėmimo metu neįmanoma patenkinti visų prašymų į mokyklas, priskirtas pagal gyvenamąją vietą, asmenims siūlomos kitos mokyklos, kuriose yra laisvų vietų. Taip pat tarp švietimo įstaigų derinami prašymus įregistravusių asmenų sąrašai. Įtarus, kad pateikti neteisingi duomenys apie gyvenamąją vietą, organizuojamas patikrinimas. Pasitvirtinus įtarimams, asmenys informuojami, kad jų prašymai nebus tenkinami.

Jei pagrindinio priėmimo metu neįmanoma patenkinti visų prašymų į mokyklas pagal individualius švietimo poreikius, asmenims siūloma rinktis mokyklas pagal gyvenamąją vietą ar kitas mokyklas, kuriose yra laisvų vietų.

Kitų savivaldybių teritorijose gyvenantys asmenys priimami į priskirtas mokyklas bendra aprašo tvarka, pirmenybę teikiant asmenims, gyvenantiems savivaldybėse, su kuriomis pasirašytos sutartys dėl asmenų priėmimo.

2017–2018 mokslo metais asmenims, gyvenantiems ne Klaipėdos mieste, yra priskirtos tokios mokyklos: lietuvių ugdomąja kalba: Vitės, Vyturio pagrindinės mokyklos, Prano Mašioto progimnazija, Baltijos ir „Žemynos“ gimnazijos, EMILE klasės Martyno Mažvydo, „Smeltės“ progimnazijose ir „Aukuro“ bei Baltijos gimnazijose; rusų ugdomąja kalba: „Pajūrio“ pagrindinė mokykla, „Žaliakalnio“ ir „Aitvaro“ gimnazijos. Taip pat kitų savivaldybių gyventojai gali pasirinkti šias mokyklas: Ievos Simonaitytės (jaunimo), Litorinos ir „Medeinės“ (specialiosios) mokyklas, Hermano Zudermano ir Suaugusiųjų gimnazijas. Į visas kitas miesto mokyklas asmenys, gyvenantys ne savivaldybės teritorijoje, gali būti priimami tik esant laisvų vietų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie 15min