Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 26d. 14:27

Klaipėdos muitininkai: pernai surinkti milijonai viršyjo lūkesčius

Klaipėdos moksleiviai domėjosi muitininkų darbu.
Muitinės nuotr. / Klaipėdos muitininkai

Antradienį Lietuvos muitinės pareigūnai, kaip ir kitų pasaulio šalių muitinės darbuotojai, mini Tarptautinę muitinių dieną. Minint šią dieną paprastai aptariami pasiekti praėjusių metų rezultatai bei perspektyvos.

Pernai Klaipėdos teritorinė muitinė surinko 182,5 mln. litų administruojamų mokesčių: per 24 mln. muitų, virš 157 mln. Lt PVM ir 854 tūkst. Lt akcizų mokesčių. Mokesčių surinkta 42 mln. 749 tūkst. litų daugiau nei planuota. 

Siekdami užtikrinti rinkos ir visuomenės saugumą bei apsaugoti rinką nuo neteisėtos tarptautinės prekybos daromos žalos, muitinės pareigūnai taikė įvairias kontrolės ir prevencines priemones. Pernai surašyta 1 417 administracinio teisės pažeidimų protokolų. Lyginant su 2008 m., jų surašyta penktadaliu daugiau. Išnagrinėjus administracines bylas paskirta 1 mln. 89,9 tūkst. Lt baudų bei konfiskuota prekių už 575,6 tūkst. Lt. 

Nustačius įvairius muitų taisyklių pažeidimus įvairių prekių sulaikyta už daugiau kaip 11 mln. Lt. Kaip ir praėjusiais metais, daugiausia sulaikyta neteisėtai gabentų tabako gaminių. Iš viso sulaikyta per 33 mln. vnt. cigarečių už daugiau kaip 9 mln. Lt.

Šiemet daug dėmesio ketinama skirti pažeidimų prevencijai bei muitinės ir verslo partnerystei stiprinti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min