Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos paplūdimiai vasarai pasiruošę, trūks tik tualetų

Smagių pramogų netrūksta ir vandenyje.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Paplūdimys
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę oficialų vasaros sezoną atidarysianti Klaipėda dėlioja paskutinius pasiruošimo darbus.

Klaipėdos savivaldybės vadovai ir specialistai tvirtina, jog miesto paplūdimiai vasarai ir poilsiautojų antplūdžiui parengti.  70 gelbėtojų komanda sukomplektuota ir paplūdimiuose pradės budėti  nuo birželio 1 d.  

Klaipėdos savivaldybės vicemero Artūro Šulco teigimu, sezonui pasiruošta tiek, kiek leido resursai. Didžiosios investicijos paplūdimių inventoriui buvo skirtos prieš 5–6 metus, prasidėjus sunkmečiui, jos sustojo. Pasak vicemero, dabar vėl reikia didesnių injekcijų.

Šiuo metu persirengimo kabinoms, suoliukams, šiukšliadėžėms ir kt. išleista jau apie 200 tūkst. litų.

Anot savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, iki birželio 1 d.  Melnragės ir Girulių paplūdimiuose bus baigti statyti 5 gelbėtojų nameliai,  Smiltynės paplūdimiuose – 4 gelbėtojų nameliai.

Skaudulys – tualetai

Sutvarkytas ir atvežtas į paplūdimius inventorius: Melnragėje, Giruliuose – 72 persirengimo kabinos su suoliukais ir šiukšliadėžėmis ir 1 nauja persirengimo  kabina, pritaikyta neįgaliesiems,  Smiltynėje – 40 persirengimo kabinų su suoliukais ir šiukšliadėžėmis, persirengimo kabina skirta neįgaliesiems. Paruoštos informacinės rodyklės, riboženkliai.

Šiemet bus daugiau įrengta rūkimo vietų, Melnragės, Girulių paplūdimiuose bus 8, Smiltynėje – 7, pernai išvis buvo 11.

Taip pat yra paruošti ir dar tvarkomi mediniai takai bei laiptai kopose.

Pasak I.Šakalienės, blogiausia situacija ir dėl viešųjų tualetų. II Melnragėje išardyta tualeto siena, Giruliuose vienas tualetas – avarinės būklės: įlūžęs stogas, iškritusi siena. Anot jos, jie bus kosmetiškai remontuojami ir viliamasi, kad šį sezoną dar atlaikys.

Savivaldybė dalyvauja projekte, kuriuo iš Europos Sąjungos siekia gauti lėšų įrengti 10-čiai naujų viešujų tualetų.

Vanduo – švarus

Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausiosios inspektorės Ninos Gendvilienės teigimu, prieš sezoną atlikti tyrimai rodo, kad paplūdimių vanduo yra švarus.

Pasikeitus ES direktyvoms, paplūdimių vanduo jūroje šią vasarą bus tiriamas rečiau nei pernai. Šiemet vandenį tirti ketinama 5 kartus. Cheminiai tyrimai nebebus atliekami, tik mikrobiologiniai. Per paskutinius trejus metus nėra užfiksuota, kad vanduo būtų užterštas.

Gelbėtojams – daugiau pinigų

Darbui pasiruošę ir gelbėtojai. Komanda suformuota, paplūdimiuose dirbs 70 specialistų.

Jau antradienį į paplūdimius bus atvežtos jų budėjimo stotelės. Gelbėtojai budės nuo 9 val. iki 21 val. Anot Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos viršininko Virginijaus Urbono, šiemet susitarta glaudžiau bendradarbiauti su policininkais. Pareigūnai pažadėjo aktyvią paramą gelbėtojams ir skirs didelį dėmesį be tėvų priežiūros poilsiaujantiems mažamečiams ir nepilnamečiams bei girtaujantiems asmenims.

Viršininkas pasidžiaugė, kad šiemet tarnybai skirtas 200 tūkst. Lt didesnis biudžetas, nei pernai – tad šiemet iš savivaldybės iždo buvo atseikėta beveik pusė milijono litų.

Gelbėtojų atlyginimai taip pat pasipildys 70-čia litų daugiau, į rankas jie gaus 878 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min