Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos piketuotojai žada aktyvią kovą (nuotraukos)

Piketuotojai išreiškė nepasitenkinimą dėl dabartinės politinės situacijos. 2010 m. lapkričio 6 d.
G.Kubiliūtės/15min.lt nuotr / Piketuotojai išreiškė nepasitenkinimą dėl dabartinės politinės situacijos. 2010 m. lapkričio 6 d.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dabartine politine situacija nepatenkinti šeštadienį piketavę klaipėdiečiai žada pradėti aktyvią kovą.

Prie Klaipėdos „Arkos“ paminklo protesto akcijai susirinkę ir prisijungti kitus gyventojus kvietę Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos nariai buvo pasipiktinę ne tik dėl ribotų galimybių dalyvauti artėjančiuose vietos savivaldos rinkimuose, bet ir dėl, jų teigimu, korumpuotos teisėsaugos, politikos, demokratijos nepaisymo.

Pirmiausia piketuotojai prabilo apie planuojamas šiukšlių deginimo jėgainės statybas.

„15min” jau rašė apie praėjusią savaitę vykusią protesto akciją savivaldybėje dėl termofikacinės jėgainės statybų. Klaipėdietiškos nevyriausybinės organizacijos stojo prieš šiukšlių deginimo gamyklos Laisvosios ekonominės zonos teritorijoje detalųjį planą. Kai kuriuos tarybos narius bei visuomenininkus papiktino, kad šis klausimas į praėjusį ketvirtadienį vykusio tarybos posėdžio darbotvarkę skubos tvarka buvo įtrauktas likus nepilnai parai.

Šeštadienį susirinkę klaipėdiečiai garsiai išreiškė nuomonę, esą miesto valdžia slepia apie šiukšlių deginimo gamyklos statybas. Ir jie teigė nenorintys, kad Klaipėdą apimtų smarvė, o gyventojams kiltų grėsmė susirgit plaučių vėžiu.

Daugiau nei pusvalandį piketavę klaipėdiečiai taip pat pakvietė gyventojus stoti į naują Lietuvos reformų partiją. Kaip teigė    Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas Jonas Sinkevičius, savo kandidatūras rinkimuose gali išsikelti ir nepriklausomi kandidatai. Tačiau svarstė, kad tai artėjančiuose rinkimuose kol kas  nepavyks įgyvendinti. Jo teigimu, reikalinga nauja politinė struktūra, į kurią galėtų įsilieti aktyviauseji visuomeninių organizacijų nariai, kurie pažabotų dabartinius, jo žodžiais, gyventojų reikalais nesirūpinančius politikus.

Mitinge neapsieita ir be incidentų. Prieš protesto vieną iš iniciatorių J.Sinkevičių stojo garbaus amžiaus vyriškis. Jis pripuolė prie piketuotojo šaukdamas bei kaltindamas J.Sinkevičių, kad jis  negali atstovauti žmonių teisių gynėjams, nes yra pažeidęs ne vieną įstatymą. Tačiau piketo dalyviai jį apšaukė provokatoriumi bei iškvietė pagalbon policiją. Konfliktas buvo apramintas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min