Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 21d. 14:17

Naujieji Klaipėdos Pilies tilto žibintai už 700 tūkst. litų švies tik kelias valandas per parą

Klaipėdos Pilies tilto remontas turėtų baigtis prieš didžiąsias metų šventes
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos Pilies tilto remontas turėtų baigtis prieš didžiąsias metų šventes

Pilies tilto remontas artėja į pabaigą. Rangovai tikina darbus baigsiantys iki didžiųjų metų švenčių. Šią savaitę jau bus pradėtos montuoti tilto atramos, kurias apšvies vėjo ir saulės pagaminta elektros energija. Ją gaminantiems įrenginiams atriekta daugiau nei pusė milijono litų. Tačiau net patys statytojai pripažįsta, kad milžiniškus pinigus surysianti sistema nepajėgs apšviesti Pilies tilto.

Pilies tiltą apšviesianti atsinaujinanti elektros energija kainuos 700 tūkst. litų. Už juos rangovai sumontuos apšvietimą palei tilto porankius, taip pat aštuonis žibintus. Kiekvienas jų turės po saulės bateriją, taip pat vėjo malūno sparną energijai gaminti.

Atsinaujinančios energijos technologiją Pilies tiltui apšviesti diegianti bendrovė „Voltas“ tikina turinti tokių darbų patirties. Panašūs mechanizmai buvo montuojami Šiauliuose ir Kauno apylinkėse. Tačiau Pilies tilto pririšti vien prie atsinaujinančių elektros energijos šaltinių nerizikuojama. Jungtis su miesto  elektros tinklais nenutraukiama.

Saulės ir vėjo energiją elektra paversianti sistema atsieis  700 tūkst. litų, tačiau tiltą pajėgs apšviesti tik kelioms valandoms per parą.  

„Iš vėjo ir saulės pagamintos elektros energijos gali užtekti 8 – 9 valandoms. Žiemą tamsusis paros metas trunka ilgai, tad ir tilto žibintai turės būti įjungti žymiai ilgiau nei vasarą. Neturime tokios iliuzijos, kad Pilies tiltą būtų galima apšviesti vien atsinaujinančia energija. Be to, jungtį su elektros tinklais privalome palikti dėl nenumatytų situacijų – jei iš atsinaujinančių šaltinių energijos nebebūtų galimybės gaminti“, – planus dėstė bendrovės „Voltas“ vadovas Darius Levickis.

Iš viso tilto remontas kainuos 11,5 mln. litų. Pernai rudenį prasidėję darbai finansuojami iš Klaipėdos savivaldybės ir Susisiekimo ministerijos skirtų lėšų.

Darbininkams teko demontuoti tilto konstrukcijas ir dalį jų atnaujinimui gabenti į gamyklą. Jos remontuojamos, perdažomos ir laukia, kol vėl bus sumontuotos. Kai kurios konstrukcijos atnaujinamos vietoje.

„Jau atlikta 80 proc. Pilies tilto remonto darbų. Liko ant pakeliamosios dalies iškloti polimerinę dangą, išasfaltuoti privažiavimus, sutvarkyti apšvietimą ir aplinką, – likusius darbus vardino  Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros įgyvendinimo poskyrio vedėja Vaida Lendraitienė.

Remonto metu transporto eismas Pilies tiltu visiškai uždraustas. Greta jo pereiti į kitą Danės krantą gali tik pėstieji specialiai jiems sumontuotu tilteliu. Automobiliai nukreipiami kitomis gatvėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min