Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 29d. 09:13

Klaipėdos Poilsio parke prasideda darbai

Daugelį metų netvarkytas parkas atgims naujai, bus sutvarkyti takeliai, infrastruktūra.
15min nuotr. / Daugelį metų netvarkytas parkas atgims naujai, bus sutvarkyti takeliai, infrastruktūra.

Šią savaitę Klaipėdos poilsio parke pradės ūžti medkirčių pjūklai. Vykdydami parko sutvarkymo projektą statybų bendrovės UAB „Konsolė“ darbininkai imsis miško retinimo darbų.

Kretingos miškų urėdija išdavė leidimą nupjauti 148 medžius. Statybininkai parke yra pažymėję būsimas darbų vietas, o girininkai pagal paruoštą planą paženklino medžius, kuriuos leista pašalinti.

„Jau daugiau nei dešimtmetį parkas yra neprižiūrimas, miškas sulaukėjęs, todėl būtina išpjauti proskynas, kur medžiai trukdo tiesti komunikacijų trasas ir įsiterpia į numatytus pėsčiųjų bei dviratininkų takus“, – aiškino Romas Dikšas, įmonės „Konsolė“ direktorius gamybai.

Pasak Klaipėdos girininkijos girininko Ričardo Staponkaus, Poilsio parko plotas didžiulis – apie 50 ha, o vidutinis parko medžių amžius yra 88 metai.

„Dabar šis parkas panašesnis į baigiantį užkrūmyti mišką. Čia daug metų medžiai buvo sodinami, bet nepakankamai retinami. Parkams yra keliami kiek kitokie reikalavimai, nei miškui, todėl reikės iškirsti sausuolius, išretinti mažiau vertingus medžius, padaryti jį jaukesnį lankytojams“, – pasakojo girininkas.
 
Pagal parko sutvarkymo planą, pirmajame etape bus rekonstruotas parko apšvietimas, nutiesti vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynai, įrengtos stebėjimo ir apsaugos sistemos, įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, pastatyti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės. Šiuos darbus numatoma atlikti iki šių metų rudens.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min