Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos policija: finansinių nusikaltimų šiemet nesumažės

Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Pernai visoje apskrityje nusikaltimų išaugo 4,7 proc., o Klaipėdoje sumažėjo 1,2 proc.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kone 6000 nusikaltimų – tiek jų Klaipėdoje užfiksuota praėjusiais metais. Apžvelgdami pasibaigusių metų rezultatus Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KVPK) pareigūnai teigė, kad sukontroliuoti kriminogeninę situaciją uostamiestyje ir apskrityje pavyko tinkamai. Klaipėdos policijos darbą palankiai įvertino ir mieste viešėjęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas.

Pernai uostamiestyje užfiksuotų nusikaltimų skaičius buvo vos 1,2 proc. mažesnis nei 2008-ais. Klaipėdos apskrityje pernai užfiksuota  beveik 8400 nusikaltimų, jų skaičius išaugo 4,7 proc.
Pasak KVPK viršininko Benono Ivanausko, nežiūrint į tai, kad pernai mažėjo finansavimas ir darbo užmokesčiui ir prekėms bei paslaugoms, visoje apskrityje dėl lėšų stygiaus liko 120 neužpildytų darbo vietų, pareigūnams pavyko išaiškinti daugiau nusikaltimų. Klaipėdos apskrityje jų ištirta 272 daugiau (išaiškinti 47,2 proc. nusikaltimų), o uostamiestyje – 202 daugiau nei prieš tai buvusiais metais (iš viso išaiškinta 47,9 proc. nusikaltimų).

„Susitvarkyti su mums keliamomis funkcijomis pavyko. Tai rodo ir visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai, Klaipėdos apskrities policija pasitiki 63 proc. Gyventojų“, – sakė B.Ivanauskas. Pernai iš darbo buvo atleisti šeši vardą pažeminę apskrities pareigūnai. Iš viso pradėti 245 tarnybiniai patikrinimai.

Daugėjo įvairių nusikaltimų

Pernai neutralizuotos penkios iš 12 Klaipėdos apskrityje žinomų organizuoto nusikalstamų grupuočių.

Praėjusiais metais gausėjo skirtingų nusikaltimų. „Tai  ir turtiniai nusikaltimai, metų pradžioje nerimą kėlė plėšimai, antroje metų pusėje juos pavyko sukontroliuoti ir jų skaičius sumažėjo. Aktyviai veikiant policijai išaiškinta daugiau tokių nusikaltimų, kaip neteisėta narkotikų prekyba, namų gamybos alkoholinių gėrimų gamyba. Augo sukčiavimų, netikrų pinigų padirbinėjimo skaičius“, – vardijo viršininkas.

Pasak KVPK viršininko pavaduotojo Silvijaus Baranausko, pernai neutralizuotos penkios iš 12 Klaipėdos apskrityje žinomų organizuoto nusikalstamų grupuočių. Praėjusias metais 8 tokios grupuotės veikė Klaipėdoje, trys Šilutėje ir viena Palangoje. Grupuotės užsiima narkotikų prekyba, automobilių vagystėmis, žmonių prekyba. Surinkus pakankamai medžiagos ketinama neutralizuoti ir daugiau šių grupuočių.

Vertina teigiamai

J.Andriejauskaitės nuotr./Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.
Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas.

Mieste viešėjęs Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas V.Račkauskas teigė Klaipėdos apskrities policijos darbą vertinantis teigiamai. „Tai vienas tų apskrities komisariatų, kuris kelia mažiausia problemų, kuriuo pasitikime, problemos čia sprendžiamos operatyviai. Praėjusiais metais šis komisariatas nedarė problemų, kai buvo kelis kartus sumažintas finansavimas. Jie galvojo, sprendė, kaip sutaupyti, apsiėjo su lėšomis, kurios skirtos, ir šiemet, esame tikri, užteks tiek pinigų, kiek valstybė išgali skirti“, – kalbėjo V.Račkauskas.

Jis prognozavo, kad ir šiemet išliks panašios nusikaltimų tendencijos. „Tai ir turtiniai nusikaltimai, pasipelnymas įvairiais būdais, ir vagystės sukčiavimai,  įvairūs apgaulingi apskaitos vedimai, nusikaltimai su kreditinėmis kortelėmis, kreditų ėmimu“, – vardijo V.Račkauskas. Jis pasakojo, kad pernai išryškėjo didelis kiekis netikrų pinigų, kuriais apgaule buvo įsigyjama prekių arba tiesiog paleidžiama į apyvartą. Tokių nusikaltimų pernai išaugo 80 proc. Metų pabaigoje Klaipėdoje buvo išaiškinta grupė asmenų, kurie pagaminto ir realizavo 250 padirbtų šimto litų kupiūrų.

Klaipėdos VPK viršininko pavaduotojas Silvijus Baranauskas įspėjo, kad šiemet bus aktyvūs sukčiai, kurie stengsis įdarbinti lengvatikius, ieškančius darbo užsienyje.

Sučiupo stambų laimikį

Policijos nuotr./Sulaikytas kokaino krovinys
Policijos nuotr./Sulaikytas kokaino krovinys

V.Račkauskas buvo šykštus informacijos apie neseniai Klaipėdos uoste kartu su žuvimi atgabentos ir sulaikytos milijoninės kokaino siuntos užkulisius. Pavaduotojas užsiminė, kad jau yra sulaikytų asmenų. Tačiau kiek jų, atskleisti nepanoro. Mažmeninėje prekyboje šis kokaino kiekis būtų vertas apie 300 mln. Lt.

Paklaustas, kodėl nebuvo sulaukta milijoninės kokaino siuntos užsakovų ir jie nebuvo sulaikyti, V.Račkauskas teigė, kad policija pasirenka tokią taktiką, kuri yra teisingiausia. „Galiu pasakyti palyginimų, pernai Klaipėdos jūrų uoste buvo sulaikyta 40 kg kokaino siunta, paslėpta plastikiniuose padėkluose, maskuojant karstais, naudotais rūbais. Tuomet įtariamieji atsirado vėliau, jie nustatyti ir šiuo metu suimti“, – kalbėjo V.Račkauskas. Jis patikino, kad stambių narkotikų prekeivių šiemet bus sulaikyta ir daugiau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min