TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos politikai balsuos atvirai

Antradienį senąją Klaipėdos savivaldybės tarybos sudėtį pakeisiantys poltikai kadenciją pradės viršplaniniu biudžetu.
15min.lt nuotr. / Antradienį senąją Klaipėdos savivaldybės tarybos sudėtį pakeisiantys poltikai kadenciją pradės viršplaniniu biudžetu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Miesto tarybos narių balsavimo nebegaubs paslapties skraistė – nuo gruodžio ketinama pradėti viešinti, kaip koks politikas balsavo.

Nuo šių metu liepos įsigaliojo vietos savivaldos įstatymo pataisos, reglamentuojančios, jog privalu skelbti, kaip kuris politikas balsavo. Klaipėdos savivaldybė, nepaisiusi šios nuostatos, sulaukė Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės pastabų ir įpareigojimų.
Anot uostamiesčio mero Rimanto Taraškevičiaus, iki šiol šios nuostatos nepaisyta tik dėl techninių kliūčių, esą politikai tikrai nesislapsto.

Skaičiuojama, kad techninės priemonės, analogiškos sumontuotoms Seimo posėdžių salėje, Klaipėdai kainuotų daugiau nei milijoną litų. Regiono plėtros taryboje buvo priimtas sprendimas, jog visos savivaldybės kartu įsidiegs naująją sistemą, tam tikimasi gauti ir finansavimą. Tačiau tai esą gali užtrukti iki kitų metų pabaigos, todėl numatyta įvesti laikiną tvarką, kaip balsavimas galėtų būti viešas.

Kaip pasakojo savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Darius Kadys, bus diegiama programa, prie kurios prisijungę politikai turės pažymėti laukelius „taip“, „ne“ ar „susilaikau“.
Rezultatai ir tai, kaip kiekvienas balsavo, bus skelbiami savivaldybės tinklalapyje. Tai esą turėtų palengvinti darbą ir posėdžių pirmininkams.

Iki šiol balsavimas buvo gana primityvus – politikai savo nuomonę, ar pritaria svarstomam klausimui ar ne, išreikšdavo pakeldami ranką. Vėliau balsai būdavo skaičiuojami posėdžiui pirmininkaujančio mero ir protokoluojami.

Modernią elektroninę balsavimo sistemą turi įsidiegusios Vilniaus, Kauno ir Panevėžio savivaldybės. Šių didmiesčių gyventojai gali prieiti prie viešos informacijos, kaip už kokį miestui aktualų klausimą buvo balsuota, kaip už tai pasisakė kiekvienas politikas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min