Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos politikai pritarė liesesniam miesto biudžetui

Klaipėdos miesto savivaldybė praėjusiais metais buvo suplanavusi 398 mln. Lt dydžio biudžetą, tačiau pavyko surinkti beveik 393 mln. Lt.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos miesto biudžetas susitrauks beveik 21 mln. Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos tarybos nariai antradienį be didesnių diskusijų pritarė 2012-ųjų metų miesto biudžetui, kuris bus skalsesnis nei praėjusiųjų metų.

Klaipėdos biudžetas sieks 369 mln. Lt. Pernai Klaipėdos biudžetas buvo 390 mln. Lt.
Paskaičiuota, kad gali mažėti surenkam gyventojų pajamų, žemės, nekilnojamojo turto mokesčių dalis. Tačiau daugiau tikimasi gauti už automobilių statymą apmokestintose zonose.

Anot savivaldybės administracijos vadovės Juditos Simonavičiūtės, Klaipėda vis dar išlieka miestu-donoru. Apie 8,5 mln. Lt uostamiestyje surinktų mokesčių atiteks kitoms savivaldybėms.
„Mums vis prikišami Druskininkai, kaip puikus pavyzdys. Deja, bet iš dalies mes ir turime išlaikyti šį kurortą“, - apgailestavo valdininkė.

Šiais metais apie 5 proc. sumažėjęs atlyginimų fondas. „Gali pritrūkti lėšų ir viešojo transporto lengvatoms kompensuoti. Kelios mokyklos susidūrė su problema dėl sumažėjusio mokinio krepšelio. Nors kelios švietimo įstaigos turi perviršį, deja, šis perviršis negali būti perskirstytas“, - tikino J.Simonavičiūtė.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra pasiskolinusi apie 100 mln. Lt. 2012-ųjų metų planas – mažinti įsiskolinimus. Numatyta, kad šiais metais bus renovuojamos 8 švietimo įstaigos, vystomas Kultūros fabrikas, remontuojamos 4 gatvės, sutvarkomi du turizmo objektai, baigiamos Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fondų saugyklos statybos, praplečiamos Lėbartų kapinės. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min