Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos politiko siūlymas: šviesą gatvėse atiduoti privatininkams

Šviestuvai uostamiesčio gatvėse jau ruošiami tamsiajam sezonui – baigiama perdažyti ir sutvarkyti visus stulpus.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Gatvių apšvietimo klausimą norima atiduoti į privačias rankas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos tarybos narys Rolandas Bražinskas pirmadienį miesto Strateginės plėtros komitete pateikė siūlymų, kaip būtų galima sutaupyti ir turėti apšviestas gatves bei kur statyti automobilius daugiabučių gyventojams.

Politikas siūlo gatvių apšvietimo paslaugas perduoti privatininkams. „Bet kuris taupymas, kai išjungiamos lempos ar mažinamas lempų švietimo laikas kelia nesaugumo jausmą, aštrina kriminogeninę situaciją“, – teigė R.Bražinskas. Anot jo, savivaldybė daugiau sutaupytų ne tokiomis drastiškomis priemonėmis kaip lempų išjungimas, o investavusi į inovacijas.

Kasmet savivaldybė įmonei „Gatvių apšvietimas“ sumoka 2,6 mln. Lt už elektros tinklų priežiūrą. Tačiau ši suma padeda tik palaikyti esamą sistemą. Dabartinė tvarka, anot specialistų, yra gerokai pasenusi – pastebima, kad lempos šviesiais vakarais šviečia ryškiai, tačiau apsiniaukusį vakarą gatvėse tamsu, mat šviesa įsijungia tik nustatytą valandą.

„Yra būdų, kaip būtų galima sutaupyti įdiegus naujoves. Didžiųjų miestų patirtis rodo, kad perdavus gatvių apšvietimą privatininkams, pasiruošusiems investuoti, atsirado proveržis ir imta diegti moderniąsias technologijas“, – tikino politikas.

Siūloma gatvių apšvietima patikėti privačiam kapitalui, o savivaldybei numatyti aiškią sumą, už kurią pirktų paslaugą. Verslininkai esą būtų suinteresuoti taupyti – montuoti energiją taupančias lemputes, investuoti į modernias technologijas, pirkti elektros energiją biržoje.

Siūlo rengti privačias aikšteles

Kartu siūloma pagaliau sukurti alternatyvą ir daugiabučių gyventojams, neturintiems, kur statyti automobilių. Ankšti kiemai, suplanuoti dar tarybiniais metais, amžina problema. Šį klausimą į savo programas buvo įrašęs ne vienas politikas, ne viena politinė partija.

Anot R.Bražinsko, daugiabučių gyventojams dabar nepaliekama jokių alternatyvų, kur būtų galima saugiai laikyti automobilius, kaip tik užgrūstuose kiemuose ar gatvėse.

„Klausimas turi būti sprendžiamas dabar: ne rytoj ar poryt“, – teigė politikas. Jis siūlo atlikti galimybių studiją ir įrengti mieste bent  kelias aikšteles. Šia galimybe esą turėtų susidomėti smulkaus ir vidutinio verslo atstovai. Esą prie mokamų aikštelių būtų galima teikti ir kitas paslaugas, kaip automobilių serviso ar plovyklos.

Šie siūlymai dar bus apsvarstyti kituose komitetuose ir bus siūlomi tarybai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min