Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2023 01 03

Klaipėdos rajone gimė Idris ir Vajana

Klaipėdos rajone per praėjusius metus registruota daugiau kaip pusė tūkstančio naujagimių, septynios šeimos susilaukė dvynukų. Nors populiariausi vardai dažniausiai išlieka tie patys, tik šiek tiek pasikeičia vietomis, tačiau Klaipėdos rajono tėveliai kasmet stebina išradingumu: vaikams suteikiami ir reti, išskirtiniai vardai – Idris, Vajana, Semas, Linėja bei kiti.
Kūdikis
Kūdikis / 123RF.com nuotr.

Na, o santuokos praėjusiais metais didelių staigmenų nepateikė – jaunieji rinkosi aukso žiedus sumainyti pajūryje, sodybose, o daugiausia porų – Savivaldybėje esančioje santuokų salėje.

Užaugs daug Benų ir Evų

2022-aisiais Klaipėdos rajone registruoti 525 naujagimiai. Net septynios šeimos susilaukė dvynukų. Gimė daugiau mergaičių nei berniukų – atitinkamai 269 ir 256 naujagimiai. 2021 metais naujagimių registruota kiek daugiau – 554, o berniukų gimė daugiau nei mergaičių – atitinkamai 289 ir 255.

Nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos Klaipėdos rajonas jaunas šeimas skatina ir specialia vienkartine išmoka – kiekvienam rajono naujagimiui skiriama 300 eurų. Taip siekiama padėti jaunoms šeimoms ir paskatinti jas kurtis bei gyventi Klaipėdos rajone.

123RF.com nuotr./Kūdikis
123RF.com nuotr./Kūdikis

Kaip ir kasmet, Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius sudaro populiariausių vardų sąrašą. Tad rajone užaugs išties nemažai Benų, Jonų, Domų, Markų ir Nojų. Mergaičių vardų topuose nenuginčijamos lyderės – Eva ir Liepa. Taip pat itin mėgstami Luknės, Barboros, Amelijos ir Paulos vardai.

Užregistruota ir retesnių pasirinkimų. Mergaitėms tėvai suteikė Linėjos, Aleksijos, Melisos, Amiros, Vajanos, Frėjos ir Meilės, o berniukams – Semo, Emeto, Oktavijaus, Idrio, Žako ir Vėjo vardus.

Mažiau santuokų ir mirčių

Jei 2021 m. aukso žiedus sumainė 273 poros, tai pernai, 2022-aisiais, tokių būta mažiau – 229. Tačiau įregistruota dvigubai daugiau santuokų su užsieniečiais – 33, kai 2021 m. jų buvo 15. Planuodami santuokos ceremoniją savo pasirinktoje vietoje, jaunavedžiai dairėsi į pajūrį. Santuokos ceremonijai jaunieji dažnai renkasi Karklę ir Kukuliškių kaimą. Itin dažnai tuoktuvės vyksta ir įvairiose Klaipėdos rajono sodybose. Pasirinktose vietose susituokė 62 poros.

123RF.com nuotr./Vestuvių atributika
123RF.com nuotr./Vestuvių atributika

Ištuokų skaičius liko stabilus. Tiek pernai, tiek užpernai pasukti skirtingais keliais nusprendė tiek pat šeimų – po 117.

Mirties liudijimai pernai išduoti 672 Klaipėdos rajono gyventojų artimiesiems. Tai – net 65 mažiau nei užpernai.

Atkreipiame dėmesį, kad civilinės metrikacijos paslaugos suteikiamos nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, taigi šie duomenys tikrosios rajono demografinės situacijos neatspindi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius