Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 6d. 09:07

Klaipėdos rajone planuojančių statybas nemažėja

Naujoji Klaipėdos autubusų stotis turi pradėti veikti jau rugpjūtį.
G.Kubiliūtės nuotr. / Klaipėdos rajono savivaldybėje kiekvieną savaitę užregistruojama po 30 naujų planų ir projektų.

Klaipėdos rajone teritorijos planuojamos taip pat intensyviai kaip ir prieš keletą metų. Tai įrodo detaliųjų planų bei techninių projektų, pateikiamų derinti Nuolatinei statybos komisijai, skaičiai. Laukiančiųjų eilės nemažėja, nes kiekvieną savaitę užregistruojama po 30 naujų planų ir projektų.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjos bei Nuolatinės statybos komisijos pirmininkės Vidos Vytienės, lapkričio pradžioje eilėje buvo apie 90 detaliųjų planų ir 200 techninių projektų. Pernai komisija suderindavo apie 40–50 detaliųjų planų ir techninių projektų per savaitę. Šiemet pagal galimybes stengiamasi padidinti šiuos skaičius, tačiau spėti sunku. 

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Statybininkus stebina ir kalkių pilkumas.
Šiuo metu Klaipėdos rajone dažniausiai planuojama mažaaukštė statyba.

„Komisijos nariai neturi fizinių galimybių pagal Teritorijų planavimo įstatymo numatytus terminus suderinti visus pateikiamus planus bei projektus. Pasitarime su komisijos nariais bei Savivaldybės administracijos vadovais buvo nutarta, kad komisija per savaitę pajėgi suderinti iki 10 detaliųjų planų ir iki 25 techninių projektų, tačiau praktiškai dažnai apsvarstome daugiau. Noriu pabrėžti, kad Nuolatinės statybos komisija yra tarpžinybinė ir visi jos nariai turi savo tiesioginius darbus, kuriems, esant tokiam dideliam darbo komisijoje krūviui, laiko beveik nelieka“, – sakė V.Vytienė.

Pasak jos, dažniausiai žmonės planuoja mažaaukštę statybą. Komisijai dažnai pateikiami netvarkingi dokumentai, kurie neatitinka projekto sudėties reikalavimų. Dėl to tokie projektai teikiami svarstyti net po kelis kartus. Būna, kad iš dešimties pateiktų projektų tik trys suderinami posėdyje iš karto. „Ne kartą raginome projektuotojus prieš rengiant projektus paskaityti teisės aktus. Dėl projektuotojų klaidų vargstame ne tik mes, bet ir užsakovai. Tuo tarpu projektų rengėjai teisinasi užsakovams, kad projektų derinimas stringa dėl komisijos narių“, – kalbėjo architektė.

V.Vytienė mano, kad planavimo mastai ne itin sumažės. Šiuo metu rengiamas žymiai aiškesnis nei iki šiol  turimas savivaldybės teritorijos bendrasis planas. Rengiami specialieji planai infrastruktūrai diegti.

„Planavimas visapusiškai turės tapti kokybiškesnis, nes rinka jau diktuoja savo sąlygas. Nebėra patrauklūs suspausti sklypai be visuomeninės ir komercinės infrastruktūros. Jau dabar pastebima tendencija detaliaisiais planais perplanuoti jau suplanuotas teritorijas. Tikiu, jog kils planuotojų kvalifikacija, šiuo metu daugiausia tenkinanti tik užsakovo pageidavimą – padalyti teritoriją į kuo daugiau sklypų, neįtikinant jo, kad ir kiti faktoriai, integruojantis į aplinką, yra labai svarbūs“, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min