Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos rajone – sena valdžia

S.Karbauskas (dešinėje) ir jo pavaduotojas E.Skarbalius turėjo palikti postus vos spėję apšilti kojas.
"15min" nuotr. / S.Karbauskas (dešinėje) ir jo pavaduotojas E.Skarbalius turėjo palikti postus vos spėję apšilti kojas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajono vadovai savo postuose neužsibuvo. Opozicijai pareiškus nepasitikėjimą meru Sigitu Karbausku bei jo pavaduotoju Egidijumi Skarbaliumi, šiems teko trauktis. Meru vėl išrinktas ankstesnes dvi kadencijas rajonui vadovavęs Vaclovas Dačkauskas.

Lėmė vienas balsas

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Žemaičių partijos atstovų valdančioji dauguma rajonui vadovavo vos keturis mėnesius. Šeštadienį vykusiame neeiliniame tarybos posėdyje pritarta mero ir vicemero interpeliacijai.

Už tai, kad dabartiniai vadovai nebegali toliau eiti pareigų, pasisakė 14 tarybos narių, kiti 13 balsavime nedalyvavo – neėmė biuletenių, o kai kurie demonstratyviai paliko salę. Prieš neeilinį posėdį pasitikėjimą savimi demonstravęs S.Karbauskas patyrė skaudų smūgį. Išsilaikyti poste jam nepadėjo nei Seimo nario Petro Gražulio įtaka rajone, nei piketai prie savivaldybės pastato šeštadienio rytą. Ne kartą viešai šmaikštavęs, kad meras skirtas ne darbui, S.Karbauskas vėl tapo eiliniu tarybos nariu.

Pavaduos bendrapavardžiai?

Po pralaimėto balsavimo „tvarkiečių“, Žemaičių partijos ir liberalcentristų koalicija vėl iškėlė S.Karbausko kandidatūrą į merus, tačiau jis ją atsiėmė. Buvusį merą pakeitė į postą sugrįžęs socialdemokratas V.Dačkauskas.

Iš pradžių konservatoriai ir socialdemokratai buvo nusprendę į merus teikti Kęstučio Cirtauto, rajonui vadovavusio iki 1997-ųjų, kandidatūrą, bet prieš posėdį sprendimą pakeitė. Kalbama, jog K.Cirtautui numatyta atiduoti vieno iš vicemerų kėdę. Antrąją turėtų užsėsti iki savivaldos rinkimų šias pareigas jau ėjusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Rūta Cirtautaitė. Abu bendrapavardžiai nėra giminės.

Kitą savaitę vyksiančio eilinio tarybos posėdžio metu bus balsuojama ne tik dėl mero pavaduotojų, bet ir dėl kandidatų į administracijos direktoriaus bei jo pavaduotojų pareigas.

Grįžo po neilgos pertraukos

V.Dačkauskas rajonui vadovaus jau trečiąją kadenciją. Vakar jo vadovaujamos įmonės valdyba atleido V.Dačkauską iš pareigų, tad jis mero pareigas pradėjo eiti nuo šiandien. Po kelių atokvėpio mėnesių jis žada tęsti anksčiau suplanuotus ir pradėtus darbus.

„Pirmiausiai reikės peržiūrėti administracijos struktūrą, priimti trūkstamų darbuotojų, nes kai kurie skyriai liko be vedėjų, stinga ir specialistų. Toliau laukia nebaigti kloti šaligatviai, gatvių asfaltavimo darbai, neišspręstos pasenusių lietaus kanalizacijos tinklų problemos“, – vardijo V.Dačkauskas.

Jis nebuvo linkęs smarkiai kritikuoti nuverstosios valdžios. „Tvarkėsi lyg ir normaliai, bet man nepatiko tai, kad bandė susidoroti su neįtinkančiais seniūnais, administracijos darbuotojais“, – teigė meras. Per pastaruosius kelis mėnesius savo noru iš pareigų pasitraukė Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos bei Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min