15min be reklamos
2023 01 26, 17:37

Klaipėdos rajono valdžia patvirtino rekordinį biudžetą

Klaipėdos rajono valdžia ketvirtadienį patvirtino rekordinio dydžio biudžetą. Jis sieks 123,8 mln. eurų ir bus 20 mln. eurų didesnis nei pernai. Klaipėdos miesto valdžia taip pat ketvirtadienį patvirtino išaugusį biudžetą, sieksiantį 292,2 mln. eurų. Jis – beveik 20 proc. didesnis nei praėjusių metų.
Klaipėdos rajonas
Klaipėdos rajonas / Aurelijos Jašinskienės / 15min.lt nuotr.

Kaip praneša Klaipėdos rajono savivaldybė, planuose - daugiau asfaltuotų kelių, naujų darželių, mokyklų, daugiafunkcių centrų ir kultūros namų statybų.

Didesniam biudžetui pritarė didžioji dalis tarybos narių, susilaikė tik opozicija.

Kaip teigė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, rajonas gyventojų prasme auga greičiau nei spėjama įrengti infrastruktūrą ar pastatyti naujus darželius.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos rajonas
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos rajonas

Kompensacijoms tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius, bei atsiskaitymui už vaikų ugdymą Klaipėdos miesto savivaldybės ikimokyklinėse ir bendrojo lavinimo įstaigose skirta 3,7 mln. eurų. 1 mln. eurų bus paskirstytas švietimo įstaigų patalpų, mokyklinių autobusų remontui, buitinei, organizacinei technikai, mokymo priemonėms įsigyti. Bus investuojama į neformalųjį vaikų švietimą, iš dalies finansuojamos vaikų vasaros stovyklos.

Numatytos lėšos ir mokyklos-darželio Trušeliuose, kur bus ugdoma apie 800 vaikų, statyboms, kurios turėtų prasidėti jau šį rudenį.

Skirta lėšų ir 220 vietų lopšelio-darželio projektavimui Gargžduose. Prie Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos bus pastatytas priestatas, kur bus įrengta aktų salė bei keturios papildomos klasės. Jau projektuojamas 150 vietų darželis Mazūriškiuose, perkama paslauga ir 75 vietų darželio projektavimui Dercekliuose. Bus modernizuojama „Vaivorykštės“ gimnazija bei „Saulutės“ darželis Gargžduose.

Kelių, gatvių atnaujinimui, remontui ir priežiūrai planuojama išleisti daugiau nei 10 mln. eurų.

Taip pat bus įrengiamos autobusų stotelės, bus investuojama ir į elektromobilių įkrovimo stoteles, saulės parkus, taip siekiant prisidėti prie žaliosios energijos gamybos.

Tęsiamas ir apšvietimo modernizavimas visame rajone, tam šiemet numatyta daugiau nei 1 mln. eurų.

Šiemet turėtų būti baigtos ir Endriejavo kultūros centro bei bibliotekos pastato statybos, bus tęsiama Gargždų kultūros centro renovacija. Ruošiamasi Veiviržėnų kultūros centro modernizacijos projektui.

Įsibėgės ir Gargždų daugiafunkcio sporto centro statyba. Virš pusės milijono eurų numatyta ir vaikų žaidimo bei sportų aikštelių įrengimui seniūnijose.

Daugiau nei milijonas eurų skirta Priekulės socialinių paslaugų centro infrastruktūros plėtrai.

Bus baigiamas tvarkyti Gargždų parkas, tęsiamas Priekulės viešųjų erdvių tvarkymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min