Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos regiono plėtrai – milijoninė Europos Sąjungos parama

Mingės kaimas - architektūrinis draustinis.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdos regionui skirtomis lėšomis bus tvarkomi kultūros centrai, infrastruktūra, restauruojami architektūriniai paminklai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įvairiuose Klaipėdos regiono miesteliuose bei kaimuose pradėtas įgyvendinti 25 milijonų litų vertės projektas. Šių investicijų dėka norima suaktyvinti kultūrinį gyvenimą bei pagerinti infrastruktūrą.

Šilutės rajone, Kintuose įsibėgėja Vydūno kultūros centro rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu  čerpėmis dengiamas stogas, tvarkoma aplinka. Planuojama rekonstruoti abu  kultūros centro pastatus: bus keičiama stogo danga, lauko, įėjimo durys, langai, atnaujinti vandentiekio ir nuotekų, elektros ir ryšių tinklai, plečiamos palėpių erdvės ir pritaikytos ekspozicijoms bei edukacinei veiklai.

Ketinama atnaujinti privažiavimus prie pastatų, šaligatvius ir įrengti specialius pakilimus į antrą aukštą neįgaliesiems. Iš viso planuojama investuoti apie 3 milijonus litų. Rudeniop kultūros centro darbuotojai persikels į vieną iš rekonstruotų pastatų.

Rita Tarvydienė, Vydūno kultūros centro direktorė džiaugiasi, kad bus išsaugotas labai gražus  pastatas, kuris atspindi Klaipėdos krašto architektūrinį paveldą. Tokių pastatų, pasak direktorės, šiame krašte mažai išlikę. Tikimasi, kad šis pastatas taps savotišku traukos centru.

 Europos Sąjungos paramos tikisi ir Vėžaičių kultūros centras. Čia laukiama apie 2 milijonų litų investicijų. Vienas gražiausių Klaipėdos regiono pastatų, turintis architektūros paminklo statusą, bus rekonstruotas ir pritaikytas bendruomenės poreikiams. Taip pat bus sutvarkytos aplink esančios viešosios erdvės, renovuoti šaligatviai, įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės.

 Neužmirštas liks ir Skuodo rajono Mosėdžio miestelis. Čia taip pat bus rekonstruojami  šaligatviai, įrengtas apšvietimas, rekonstruota teritorija ties buvusiu kultūros rūmų pastatu, įrengta Mosėdžio gimnazijos kompleksinė sporto aikštelė, įkurta patraukti viešoji erdvė. Projekto vertė – daugiau nei 1 milijonas litų. Panašus projektas yra pradėtas įgyvendinti Skuodo rajono Aleksandrijos kaime. Neatpažįstamai pasikeis ir Minijos (Mingės) kaimo krantinės.

Anot vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, svarbu, kad Europos Sąjungos paramos sulaukia ne tik didieji Lietuvos miestai, bet ir kaimai: gerinama viešoji infrastruktūra, renovuojamos bibliotekos, muziejai, kultūros centrai. „Europos Sąjungos parama mažina atotrūkį tarp miestų ir kaimų”, - sako ministras.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min