Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 15:43

Klaipėdos rotušės languose – karpyti laisvės gynėjų portretai

Stasės Vilkienės karpyti laisvės gynėjų portretai Klaipėdos rotušės languose
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Stasės Vilkienės karpyti laisvės gynėjų portretai Klaipėdos rotušės languose

Klaipėdos rotušės languose – dar nematyta paroda, skirta sausio 13-osios žuvusiems laisvės gynėjams atminti. Pro langus žvelgia karpyti portretai žmonių, paaukojusių už šalį savo gyvybes.

Laisvės gynėjų dienai skirta tautodailininkės Stasės Vilkienės karpinių paroda „Grąžinu skolą ir meldžiuosi“. Šie karpiniai pernai sausį buvo eksponuojami Seimo antruosiuose rūmuose, o šįkart sausio 13-osios išvakarėse rado naują erdvę – Klaipėdos rotušės langus.

Kaip pernai skelbė Seimo Informacijos ir komunikacijos departamentas, menininkė parodai pateikė 1991 m. sausio 13 d. žuvusiųjų karpinių portretus, kuriuos su meile ir didele atsakomybe iškarpė pagal žuvusiųjų nuotraukas.

„Tai mano skola žuvusiems Laisvės gynėjams, – sako S. Vilkienė. –Tomis skaudžiomis visai Tautai dienomis nebuvau įvykių sūkuryje, bet tą skausmą išgyvenau kartu su visais. Vis galvojau, kai kraujo ištroškę mūsų nedraugai nusitaikė į taikius žmones, gynėjai nepasitraukė, nors galėjo tai padaryti. Jie liko stovėti ir tą akimirką visi tapo mūsų Tautos Didvyriais. Žinau, jog nei mūsų meilė, nei pagarba, nei begalinis dėkingumas nebesugrąžins jų, tačiau savo širdyse mes kiekvienas galime pagal savo supratimą pastatyti jiems paminklą“, – tuomet sakė menininkė.

Asmeninio arch. nuotr./Stasė Vilkienė
Asmeninio arch. nuotr./Stasė Vilkienė
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min