Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 28d. 11:13

Klaipėdos senamiestį išmargino spalvingi atliekų konteineriai

Laukiama, kaip išmargintus konteinerius įvertins klaipėdiečiai.
Klaipėdos regiono aplinkos tvarkymo centro nuotr. / Laukiama, kaip išmargintus konteinerius įvertins klaipėdiečiai.

Šią savaitę Klaipėdos senamiestyje pastatyta 80 naujų buitinių atliekų konteinerių, iš kurių 20 išdekoruoti spalvingais piešiniais. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos prašymu naujus konteinerius nupirko bendrovė „Specialus autotransportas“, o konteinerių apipavidalinimu pasirūpino Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC).

„Seni metaliniai konteineriai bjauroja mūsų miestą. Ateityje Klaipėdoje atsiras požeminių konteinerių. Tačiau dėl sudėtingų projektavimo, statybos procedūrų tai bus ilgas procesas. O kol kas paprašėme atliekų tvarkytojų bent senamiestyje sugalvoti ką nors gražesnio“, – sakė Klaipėdos  miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Plastikines šiukšliadėžes išpuošė dizaineriai, kuriems vadovavo žinomas miesto dailininkas Anatolijus Klemencovas.
„Internete radau pavyzdžių, kur Europos menininkai atliekų konteinerius pavertė tikrais meno kūriniais. Iš pirmo žvilgsnio net nesuprasi, ar tai skulptūra, ar šiukšliadėžė. Mūsų užduotis buvo kitokia – ne kurti meną, o patraukliai apipavidalinti įprastos formos, nuobodžias plastikines dėžes. Ar pavyko – tegu sprendžia klaipėdiečiai“, – sakė Ilja Klemencovas, sukūręs paveikslų idėjas ir visą techninį dizainą.

Iš penkiolikos pasiūlytų siužetų savivaldybės bei KRATC specialistai pasirinko 6 paveikslus – realistines vaisių ir daržovių kompozicijas. Jei klaipėdiečiams ir miesto svečiams patiks šis eksperimentas, ateityje ketinama išdekoruoti daugiau konteinerių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min