Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos senamiestyje į dangų kilo pašto karveliai

Pasiuntinių gatvės šventėje į dangų kilo pašto karveliai.
Jorės Janavičiūtės/15min.lt nuotr. / Pasiuntinių gatvės šventėje į dangų kilo pašto karveliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdoje šeštadienį Dienovidžio aikštėje skambėjo dainos, vyko užsiėmimai mažiesiems, buvo įsikūrę skanėstų prekeiviai, o galiausiai į dangų buvo paleisti pašto karveliai.

Šeštadienį Tomo ir Pasiuntinių gatvių sankirtoje, kilo nemažas subruzdimas – Pasiuntinių gatvės šventė.

Čia užsiėmimų buvo skirta mažiesiems – jie, padedami Klaipėdos lėlių teatro dailininkių, galėjo išmokti iš popieriaus lankstyti karvelius. Taip pat dailininkės siūlė renginio svečiams pasidabinti jų pieštais piešinukais ant kūno bei daryti atvirukus su palinkėjimais Klaipėdos miestui. Vyko ir piešinių konkursas – mažieji buvo kviečiami kreidelėmis piešti karvelius ant aikštės grindinio. Tuo tarpu, suaugusieji galėjo skanauti šviežiais pyragais, bandelėmis su arbata ar „karvelių“ kulšelėmis su alumi bei kitomis vaišėmis. Renginio metu visi galėjo mėgautis bardo Jono Baltoko dainomis, taip pat buvo kviečiami mokytis žaisti prancūziško žaidimo – petankės.

Renginio vedėjos ir vienos iš organizatorių, Sandros Mažulytės, teigimu, šis gatvių švenčių projektas yra senamiesčio gaivinimo projektas. Renginio tikslas pritraukti į senamiestį kuo daugiau žmonių. Anot jos, praėjusiais metais pirmąkart organizavus gatvių šventes pastebėta, kad žmonėms jos patinka, todėl nuspręsta organizuoti ir šiemet. Pasak S.Mažulytės, pašto karveliai Pasiuntinių gatvės šventei pasirinkti, nes jie yra gerosios žinios nešėjai.

Renginio „vinis“ šįkart buvo galimybė paleisti pašto karvelį orą. Tai padaryti buvo kviečiami mažieji dalyviai – jiems sugalvojus po norą iš jų rankų į dangų pakilo pulkelis pašto balandžių.

„Tai mažytė šventė, bet ji labai smagi. Senamiesčiui tokie renginiai suteikia gaivumo, jaukumo, judesio“, – sakė renginio dalyvė Jolanta.

Karvelius šventei parūpinęs Seimo narys Evaldas Jurkevičius teigė tokius renginius vertinantis tik teigiamai. Jo nuomone, Klaipėda turėtų tapti kurortu, tačiau mieste trūksta veiksmo – kad ir tokių gatvės švenčių.

Liepos 24 d., sekmadienį, vyks dar vienas šio gatvių švenčių ciklo renginys – Senamiesčio vartų šventė Atgimimo aikštėje. Anot organizatorės S.Mažulytės, kitoje šventėje bus gausu sportinių užsiėmimų. Kadangi kitą savaitę vyks Klaipėdos dviračių maratonas, pagrindinis Senamiesčio vartų šventės akcentas bus iš Šiaulių dviračių muziejaus atvežti eksponatai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min