TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos senamiestyje – meninės instaliacijos

Irene Anton meninė instaliacija.
Kultūrpolio nuotr. / Irene Anton meninė instaliacija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras pristatys dviejų menininkių – Irene Anton iš Vokietijos bei Beatos Kozlowskos iš Didžiosios Britanijos kurtos instaliacijos.

Atvykusios liepos pradžioje menininkės gyveno ir kūrė kelias savaites Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre.
 
Viena iš kūrėjų – Irene Anton – jau yra pabuvojusi Lietuvoje, prieš dvejus metus ji dalyvavo „Textilė '09“ bienalėje Kaune.

Nuo 2004 m. dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Vokietijoje bei užsienyje (Austrija, Ispanija, Belgija, Meksika, Kosta Rika, Lenkija, Graikija, Slovakija, Ukraina, Čekija, Vengrija, Latvija, Olandija, Čilė), yra rezidavusi Turkijoje, Norvegijoje, Italijoje.

Irene Anton ketina pristatyti dvi rezidavimo metu kurtas instaliacijas „Key issues“ (liet. esminiai klausimai) ir „Intervention invading network – net no. 27“ (liet. apimantis įsiveržiantis tinklas – net nr. 27).

Instaliacija „Key issues“ susideda iš šiukšlių, rastų daiktų ir senų raktų (juos kūrėjai atidavė čia gyvenantis pažįstamas). Pasak Irene Anton, esminė idėja – visas instaliacijos detales suvienodinti nudažant jas ta pačia, oranžine spalva, ir sukurti spalvinį kontrastą su fachverkinio pastato fasadu. Kiekviena detalė turi savo „kalbą“ ir savaip įsiterpia į geometrinę fasado struktūrą teikdama jam naują kontekstą. Antroji instaliacija „Intervention invading network – net no. 27“ – organiškai atrodančių tinklų, sukurtų iš pėdkelnių ir kamuolių, serijos dalis. Kūrinys asocijuoja su nervinėmis ląstelėmis-neuronais ir jų sinapsėmis. Taip pat tai vaizduoja internetą – milžiniškas globalias smegenys – su besikeičiančiomis jungtimis ir saitais. Tinklas atrodo tvirtas, bet tuo pačiu ir pažeidžiamas organizmas, kuris suirtų atsiradus menkiems pakitimams. Darinys įsiterpia erdvėje ir ją užima tarsi auglys kiekvieną kartą prisitaikydamas ir kurdamas vis kitokį kontekstą priklausomai nuo dinamikos ir posūkių.

Beata Kozlowska nuo 2003 m. yra dalyvavusi ne vienoje personalinėje, grupinėje parodoje, tarptautiniame projekte Londone ir Vokietijoje. Rezidavimo Klaipėdoje metu, kūrėją įtakojo senosios architektūros ir industrinis jūrinio miesto kranų, platformų ir dokų vaizdinio mišinys. Kūrybinėje praktikoje atsiduodama atrandamų elementų, buityje kažkada naudotų ar perdirbtų medžiagų ieškojimams, kūrėja buvo nustebinta pramoninių atliekų įvairove.

Beatos Kozlowskos erdvinė instaliacija susideda iš kelių objektų: rastų baldų fragmentų, virvių, įvairiausių detalių, kurios tarpusavyje apjungiamos intuityviai, žaidimo forma. Kūrinyje dominuoja jungiamos geometrinės formos – kubai, trikampiai, stačiakampiai. Į pusiau geometrinę instaliaciją įsiterpia pažaidimas tarp atskiro objekto ir visos instaliacijos. Geometriškumas čia – užslėpta MIESTO tvarka, turinti savo natūralią būtį, šachmatinės lentos gatvių išplanavimą, šaligatvius, senuosius fachverkinius pastatus.

Beatos Kozlowskos instaliacija bus eksponuojamos KKKC Parodų rūmų kiemelyje. Irene Anton instaliacijos bus eksponuojamos KKKC Parodų rūmuose (D. Vandens g. 2) ir KKKC Meno kiemo erdvėje (Bažnyčių g. 4).

Beatos Kozlowos ir Irene Anton instaliacijas galima pamatyti iki rugpjūčio 31 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min