Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2011 12 20

Klaipėdos smulkieji verslininkai tiesia ranką į savivaldybę

Klaipėdos Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos nariai bando įtikinti politikus paremti smulkųjį verslą.
Anot Aro Mileškos (centre) finansavus kai kurias priemones, miesto biudžetas išlaidas jau po kelerių metų susigrąžintų.
Anot Aro Mileškos (centre) finansavus kai kurias priemones, miesto biudžetas išlaidas jau po kelerių metų susigrąžintų. / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Neseniai įsikūrusi taryba paruošė priemonių planą, kaip būtų galima paskatinti verslumą regione. Visų priemonių įgyvendinimas atsieitų apie 4 mln. Lt. Uostamiesčio politikams verslininkai pateikė išbraukytą sąrašą ir prašo paremti iš miesto biudžeto bent pačias pagrindines priemones, kurioms prireiktų apie 650 tūkst. Lt. Tačiau valdininkai ir šiam nelinkę skirti pinigų.

„Kartais atrodo, kad kažkas iš principo nenori šių priemonių įgyvendinti“, – teigė smulkiuosius verslininkus atstovaujantis Aras Mileška.

Anot jo, kituose Lietuvos miestuose yra priimta finansuoti moksleivių verslumo ugdymą, rengti jaunimo turnyrus, organizuoti tyrimus. Būtent tam finansavimo smulkieji ir siekia.

Pasak A.Mileškos, versle paprastai išlieka tik 5 iš 100 tik įkurtų nedidelių įmonių. „Tie, kurie dalyvauja verslo turnyruose paprastai iš lieka 9 iš 10“, – tokią statistiką pažėrė A.Mileška. Anot jo, tokie turnyrai, po kurių verslo idėją turintieji gauna finansavimą veiklos pradžiai, atsiperka labai greitai. Jau per porą metų skirta finansinė injekcija sugrįžta per mokesčius.

Uostamiestis iki šiolei neturi ir verslo inkubatoriaus, kuriame butų teikiama informacija apie verslo kūrimą, galimybes mieste. Kritikos strėlės skrenda ir į Klaipėdos ekonomikos plėtros agentūrą. Esą šiuo metu jos darbas vargiai tenkina verslininkus, o planai skamba tarsi šūkiai.

Tačiau Klaipėdos politikai kol kas gana skeptiškai vertina naujosios tarybos darbą ir pasigenda konkretumo.

„Paskaičiuota, kad per metus verslui suteikiame lengvatų už 4-5 mln. Lt. Tai gal jos nereikalingos?“-retoriškai klausė vicemeras Artūras Šulcas.

Naujoji taryba įpareigota dar kartą peržiūrėti savo planus. Vėliau jas analizuos miesto politikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius