Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2019 10 09

Klaipėdos šv. Jono bažnyčios projektui – dar daugiau dėmesio

Švento Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo procesą koordinuos Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta nauja darbo grupė.
Šv.Jono bažnyčia, buvusi Klaipėdos puošmena, nugriauta per Antrąjį pasaulinį karą.
Šv.Jono bažnyčia, buvusi Klaipėdos puošmena, nugriauta per Antrąjį pasaulinį karą. / Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus archyvų nuotr.

Kaip rašoma pranešime spaudai, joje – gerai Klaipėdos mieste žinomi asmenys: Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje Arūnas Baublys, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys, Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, profesorius, archeologas Vladas Žulkus, mero pavaduotojas Arūnas Barbšys ir kt., grupės vadovu paskirtas mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Rugsėjo pabaigoje vykusiame pirmajame darbo grupės pasitarime nutarta mero vardu kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentą ir kviesti tapti Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo projekto globėju.

„Šis projektas yra svarbus ir miestui, ir valstybei. Mums dėl to nekyla jokios abejonės. Tai projektas, kuris sukurs galimybę visiems miestiečiams, nepriklausomai nuo jų tikėjimo ir pažiūrų, turėti vieną bendrą erdvę ir joje puoselėti kultūrines bei kitas vertybes miesto ir miestiečių labui“, – sako V. Grubliauskas.

Projekto tikslas – atstatyti Šv. Jono bažnyčią su bokštu, siekiant atkurti II pasaulinio karo metu nukentėjusį Klaipėdos senamiestį ir užtikrinti Klaipėdos evangelikų liuteronų parapijos bei miesto bendruomenės kultūrinių poreikių tenkinimą, sukuriant naujas erdves kultūrinėms paslaugoms teikti.

Generalinis dokumentas, kuris rodo savivaldybės apsisprendimą dėl Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo yra 2013 m. tarybos sprendimu patvirtintas Klaipėdos miesto savivaldybės 2013–2020 metų strateginis plėtros planas, kuriame įrašyta priemonė „Atkurti Šv. Jono bažnyčios pastatą“.

Siekiant bendrų tikslų 2013 m. vasario 13 d. tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos miesto Evangelikų liuteronų parapijos buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis dėl Šv. Jono bažnyčios su bokštu atkūrimo ir XVI–XVIII a. miestiečių palaikų perlaidojimo.

Per visą laikotarpį nuo 2013 m. intensyviai dirbta Šv. Jono bažnyčios atstatymo klausimu – suorganizuota eilė susitikimų su įvairiomis institucijomis, sudarytos ir dirbo įvairios darbo grupės, parengta galimybių studija su investiciniu projektu, parengti projektiniai pasiūlymai su įveiklinimo koncepcija, parengta archeologinių tyrimų programa ir atlikti istoriniai tyrimai, atlikti bažnyčios priestato žvalgomieji archeologiniai tyrimai, kurie buvo reikalingi, tikslinant stovėjusio pastato kontūrus, rengiant Turgaus g. 24 detaliojo plano keitimą ir tikslinant Šv. Jono bažnyčios sklypo ribas ir plotą, pasirašyta sutartis dėl žemės sklypo Turgaus g. 24 detaliojo plano keitimo.

Šių metų balandžio 12 d. tarp Klaipėdos miesto savivaldybės ir Klaipėdos liuteronų parapijos pasirašytas ketinimų protokolas dėl būsimo bendradarbiavimo: techninės pagalbos, finansavimo užsitikrinimo, būsimų erdvių įveiklinimo, viešojo juridinio asmens įkūrimo bei turto nuosavybės sąlygų ir kt.

Savivaldybės sudaryta darbo grupė Šv. Jono bažnyčios su bokštu Klaipėdoje atkūrimo procesui koordinuoti yra atvira miesto gyventojų iniciatyvoms bei įvairiems bendradarbiavimo pasiūlymams. Apie darbo grupės pasiekimus ir darbų eigą bus pastoviai informuojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min