Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 03 21, 13:14

Klaipėdos svečius į senamiestį pakvies Mokyklapėdis

Linksmas ir spalvingas Klaipėdos Simono Dacho progimnazijos simbolis – Mokyklapėdis ketvirtadienį vaikštinės po Klaipėdos senamiestį. Šis originalus gidas mokyklos svečiams iš Vokietijos, Italijos, Lenkijos, Kipro, Turkijos ir Alandų salų parodys gražiausius senosios Klaipėdos kampelius, supažindins su mažosiomis skulptūromis ir jų legendomis.
Moksleivių sukurtas personažas Mokyklapėdis taps gidu po senamiestį.
Moksleivių sukurtas personažas Mokyklapėdis taps gidu po senamiestį. / K.Makausko nuotr.
Temos: 1 Klaipėda

Mokyklapėdžio personažą S. Dacho progimnazijos teatro klasės moksleiviai sukūrė mokyklos 150-ojo jubiliejaus proga. Nuo tada šis mistinis veikėjas, turintis net 7 didžiules pėdas ir valdomas net 7 artistų, tampa daugelio švenčių akcentu. Šįkart Mokyklapėdis prisistatys uostamiestyje besisvečiuojančiai gausiai ir margai mokyklų mainų programos „Comenius“ projekto „Magic Touch“ („Stebuklingas prisilietimas“) publikai.

Projektas, kuriame S. Dacho progimnazijos moksleiviai dalyvauja nuo 2011-ųjų, skatina kūrybinius vaikų mainus. Jo tikslas – sukurti bendrą 7 šalių artistų spektaklį, kurio premjera planuojama 2013-aisiais Italijos sostinėje Romoje. Unikalus daugiatautis teatrinis projektas jau pažengęs į priekį – sukurta pasakiška istorija, parašytas scenarijus.  Savaitę Klaipėdoje viešėsiantys projekto dalyviai iš kitų šalių kartu su šeimininkais kurs šio spektaklio kaukes ir kostiumus.

„Mūsų mokyklos vaikams ir mokytojams šis projektas dovanoja unikalią galimybę pažinti kitas šalis, jų kultūrą, bendrauti su bendraamžiais. Jaunieji klaipėdiškiai jau dalyvavo kūrybiniuose „Comenius“ susitikimuose Lenkijoje ir Kipre. Šįkart mes priimame svečius ir norime, kad jie iš Lietuvos uostamiesčio parsivežtų kuo geresnius įspūdžius“,- sako Mokyklapėdžio ekskursiją po senamiestį rengiantis S. Dacho progimnazijos teatro klasės pedagogas Karolis Makauskas.

Mokyklapėdis ketvirtadienį, 11.30 val. iškeliaus iš S. Dacho progimnazijos ir kartu su palyda trauks prie „Kaminkrėčio“ paliesti laimingosios sagos, kad visi projekto dalyvių lūkesčiai išsipildytų ir jų kūrybinį sumanymą lydėtų sėkmė. Šis noras bus pašnibždėtas į ausį ir senamiesčio peliukui, ir mistiniam vaiduokliui. Graži vaikiška svajonė bus papasakota ir skulptūros „Vaikystės svajonė“ personažams – berniukui su šuneliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min