15min be reklamos
2022 11 29, 11:29 Atnaujinta 2022 11 29, 13:35

„Nulinio biudžeto eglė“: Klaipėdos Teatro aikštę puoš žaliaskarė iš Botanikos sodo

Antradienį Klaipėdos gatvėmis į Teatro aikštę atgabenta eglė, papuošianti miestą per didžiąsias metų šventes. Šiemet uostamiesčio šventiniu akcentu taps Klaipėdos universiteto Botanikos sode išauginta žaliaskarė. Dailiai nuaugęs medis sulaukė ir didžiausio miestiečių palaikymo. Šiųmetinė Klaipėdos eglė jau praminta „nulinio biudžeto": ją išauginęs sodas padovanojo miestui medį, nekainavo ir kirtimo, transportavimo paslaugos, papuošimui bus naudojamos girliandos iš ankstesnių metų. Rengėjai teigia, kad šventinė dvasia bus!

Klaipėda jau septintus metus iš eilės puošia ne karkasinę, ne dirbtinių konstrukcijų ir švytinčių lempučių eglę, o tikrą, natūralų medį.
Kasmet skelbiama gražiausios eglės paieška. Šiemet į kvietimą atsiliepė ne tik Klaipėdos rajono gyventojai, bet ir iš atokiausių šalies miestų.

„Pasodinta tam, kad vėliau papuoštų miestą“

Iš viso buvo atrinkta pora dešimčių eglių, vėliau atrinkta pati pačiausia. Didžiausio palaikymo rinkimuose sulaukė Klaipėdos universiteto Botanikos sode iki 15-16 metrų išaugusi eglė.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos universiteto Botanikos sode išauginta eglė papuoš uostamiestį per didžiąsias metų šventes.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Klaipėdos universiteto Botanikos sode išauginta eglė papuoš uostamiestį per didžiąsias metų šventes.

Kaip teigė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas, laikomasi tradicijos ir nesivaikoma dirbtinių blizgučių. „Gyva, tikra eglė geriausiai spinduliuoja kalėdinę dvasią. Ir žiūrint į ją atrodo, kad ji ir buvo pasodinta tam, kad po trisdešimties metų papuoštų miestą“, – kalbėjo meras.

Praėjusiais metais Klaipėda išsiskyrė papuošusi miniatiūrinę eglutę. Tačiau ir ji buvo natūrali.

Tradiciškai dovanojantiems eglę yra įteikiama dovana – naujo medelio sodinukas.

Botanikos sodo darbuotojos teigė tikrai rasiančios, kur naują eglutę pasodinti.

Aiškėja, kad sodui, planuojančiam naujojo edukacinio pastato statybas, vis tiek netrukus būtų reikėję atsisveikinti egle. Eglė buvo pasodinta tais pačiais metais, kaip ir įsteigtas pats sodas. Tai skaičiuojama, kad medžiui jau – trisdešimt.

„Klaipėdos švenčių“, organizuojančių ir kalėdinius renginius mieste, vadovė Eglė Šulskė teigė, kad šiemet šventinei programai skiriama apie 89 tūkst. eurų.

Panaši suma skiriama jau šešerius septynerius metus.

Tačiau šiemet, įvertinus infliaciją ir aukštas elektros energijos kainas, nuspręsta eglutės įžiebimo šventę surengti visa savaite vėliau. Papuošimai visa savaite vėliau bus įjungti ir uostamiesčio gatvėse.

Klaipėdiečiai į Teatro aikštę, kur sutviskės Kalėdų eglė, bus kviečiami gruodžio 10-osios vakarą.

15min.lt nuotr./Kalėdų eglės, kurios ūgis siekia apie 15 metrų, kelionė į Teatro aikštę buvo sklandi.
15min.lt nuotr./Kalėdų eglės, kurios ūgis siekia apie 15 metrų, kelionė į Teatro aikštę buvo sklandi.

Sužibs „Žvaigždės virš jūros“

Anot mero, šiųmetės žiemos šventės vyksta miestui svarbių datų sandūroje – šiemet Klaipėda minėjo 770-ąjį gimtadienį, o artėjantys metai paskelbti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos minėjimo metais.

Domo Rimeikos nuotr./Per Kalėdas Klaipėdą vėl puoš natūrali eglė.
Domo Rimeikos nuotr./Per Kalėdas Klaipėdą vėl puoš natūrali eglė.

„Klaipėda yra šimtametė dovana Lietuvai, šis kraštas prijungtas prie Lietuvos, dovanojo jūrą ir įžiebė žvaigždes virš jūros“, – sakė įstaigos „Klaipėdos šventės“ vadovė Eglė Šulskė.

Anot jos, šia proga trečdalį Teatro aikštės dengs šimtmečio dangus, kuris bus padabintas daugiau nei šimtu žibančių kamuolių, imituojančių dangaus kūnus. Ši instaliacija pavadinta „Žvaigždės virš jūros“.

Pasitinkant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio metus, aikštėje kuriami žvaigždėrakčiai, kurie interpretuos 1923-ųjų metų dangaus kūnų išsidėstymą.

A. Pelakausko nuotr./Kalėdoms pasipuoš ir „Meridianas“
A. Pelakausko nuotr./Kalėdoms pasipuoš ir „Meridianas“

Dar viena Kalėdų eglutė antradienį bus įžiebta ant „Meridiano“. Jos kamienu taps laivo fokstiebis, o šakomis – girliandos.

„Graikijos salose laivai puošiami vietoj eglučių, norisi propaguoti jūriškumą, prisidėt prie miesto puošybos“, – sakė laivo atstovas Gediminas Gudavičius.

15min.lt nuotr./Atgabentos eglės aukštis siekia apie 15-16 metrų.
15min.lt nuotr./Atgabentos eglės aukštis siekia apie 15-16 metrų.

Šventiniu laikotarpiu uostamiestyje vyks Kalėdų senelių bėgimas, akcija „Maltiečių sriuba“.

Nuo gruodžio 10 iki sausio 10 dienos savaitgaliais Teatro aikštėje po šimtmečio dangumi vyks įvairūs renginiai – koncertai, edukacijos, kalėdinė mugė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min