Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos teismas: Drąsiaus Kedžio duktė turi gyventi su mama

Žmonės būriuojasi prie Kedžių namų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Žmonės būriuojasi prie Kedžių namų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį priėmė sprendimą dėl Laimutės Stankūnaitės dukters gyvenamosios vietos.

Teismo Civilinių bylų skyriaus kolegija išnagrinėjo mergaitės globėjos Neringos Venckienės apeliacinį skundą dėl Kėdainių rajono apylinkės teismo gruodžio 16 d. priimto sprendimo vaiko gyvenamosios vietos nustatymo byloje.

Nuspręsta žemesnės instancijos teismo sprendimo nekeisti – jis liko galioti. Klaipėdos apygardos teismas patvirtino: mažametė turi gyventi su savo biologine mama Laimute Stankūnaite.

Šis sprendimas Klaipėdoje priešiškai sutiktas pasipiktinusių piketuotojų. Prieš teismo posėdį jie surengė dar vieną piketą, kuriame piktintasi, kad mergaitę norima atiduoti mamai dar neišnagrinėjus pedofilijos bylos.

Klaipėdos apygardos teismas nutartyje pabrėžė, kad tėvų teisės ir pareigos vaikams yra išimtinės ir negali būti perleistos kitiems asmenims. Įstatymas laiduoja vaikui teisę į šeimos ryšius bei gyvenimą kartu su tėvais.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija pažymėjo, kad Kėdainių rajono apylinkės teismas pagrįstai rėmėsi aplinkybe, jog galutine ir neskundžiama Panevėžio apygardos teismo 2010 m. lapkričio 3 d. nutartimi yra konstatuota, kad ikiteisminis tyrimas dėl L.Stankūnaitės yra nutrauktas teisėtai ir pagrįstai.

Teisėjų kolegija, įvertinusi L.Stankūnaitės veiksmus ir elgesį, bendravimą su dukra, teismo psichologų išvadas, nenustatė įstatyme įtvirtintų tėvų valdžios apribojimo pagrindų bei duomenų, kad ji būtų nepajėgi tinkamai vykdyti savo, kaip motinos, pareigos rūpintis, auklėti bei išlaikyti savo dukrą ateityje. Vaiko motinai yra taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, todėl, pasak teisėjų kolegijos, tinkamos vaiko gyvenimo sąlygos bus užtikrintos.

Apeliacinės instancijos teismas akcentavo, kad vaiko teisės gyventi su motina ir motinos L.Stankūnaitės pirmumo teisė prieš kitus asmenis rūpintis savo dukra negali būti ribojamos.

Be to, teisėjų kolegija, įvertinusi byloje surinktus duomenis apie mergaitės psichologinę ir emocinę būklę, padarė išvadą, kad, net ir praėjus daugiau kaip trejų metų vaiko atskyrimo nuo motinos laikotarpiui, motinos ir dukters ryšys bus tinkamai atkurtas joms vėl gyvenant kartu.

Pirmosios instancijos teismas, teigiama, pagrįstai konstatavo, kad šiuo atveju vaiko teisė ir interesas gyventi šeimoje, tai yra su biologine motina, atitinka geriausius vaiko interesus.Teismas pritarė Kėdainių rajono apylinkės teismo pozicijai, kad delsimas vykdyti sprendimą turėtų nepataisomų pasekmių vaiko ir motinos santykiams bei neišvengiamai silpnintų vaiko ir motinos ryšius, jų atnaujinimo perspektyvas. Todėl, teisėjų kolegijos vertinimu, pirmosios instancijos teismas sprendimo dalį dėl mergaitės perdavimo motinai L.Stankūnaitei pagrįstai nurodė vykdyti skubiai.

Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis įsigalioja nuo jos priėmimo. Ji gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min