Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Klaipėdos TS-LKD frakcija: valdančiųjų strateginio planavimo sprendimai – grėsmingi

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba antradienį tvirtins šių metų Klaipėdos miesto biudžetą bei Strateginės veiklos planą su svarbiausiais darbais trejiems artimiausiems metams. Opozicinė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcija (TS-LKD) teigia, kad valdančiųjų prioritetai, kurie atsispindi naujajame Strateginės veiklos plane, neatitinka paties miesto pasirinktos ilgalaikės strateginės krypties ir net kelia grėsmę šalies saugumo interesams.
Prisiekė naujai išrinkta Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ir meras
Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ir meras / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

TS-LKD frakcija antradienį vyksiančiame Tarybos posėdyje žada nepalaikyti Strateginės veiklos plano projekto.

Tokią poziciją lėmė valdančiosios daugumos sprendimai artimiausiu metu neskirti lėšų dar praėjusią kadenciją suplanuotiems svarbiems projektams. Tai, anot frakcijos narių, neabejotinai turės neigiamų pasekmių miesto plėtrai ir blogins saugumo situaciją.

Frakcija nuogąstauja, kad nesilaikoma 2021 metais Tarybos patvirtinto Strateginio plėtros plano, kuris numato miesto plėtros kryptis iki 2030 metų. Šis planas skirtas užtikrinti, kad keičiantis miestą valdančioms partijoms, suplanuoti projektai bus tęsiami.

2024-2026 metų Strateginės veiklos plane, dėl kurio antradienį balsuos Taryba, nenumatyta lėšų didelės apimties projekto – Baltijos prospekto estakados tęsiniui – Baltijos ir Taikos prospektų žiedinės sankryžos rekonstrukcijai, kuriai startą davė praėjusios kadencijos miesto valdžia ir kuriai jau buvo rengiamas techninis projektas.

Baltijos ir Taikos prospektų sankryža yra europinio Rytų–Vakarų transporto koridoriaus dalis, kuriai priklauso Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, kelių, geležinkelių infrastruktūros kompleksas. Šis projektas dar 2013 metais Seimo nutarimu pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Frakcijos pirmininkas Andrius Petraitis sako, kad miesto valdžios sprendimas neplanuoti lėšų šiam projektui yra nesuprantamas ir nepateisinamas: „Nutrauktas projektas, kuriam galėjo būti skirtas valstybės finansavimas iš karinio mobilumo programos, nes kelias Vilnius-Kaunas-Klaipėda veda tiesiai į uostą ir yra strateginės svarbos. Dviejų lygių estakados įrengimas šiame ruože leistų užtikrinti sklandų karinio, krovininio ir civilinio transporto judėjimą. Šiuo laikmečiu, kai grėsmės kaip niekada arti mūsų, miesto, uosto ir visos šalies saugumas mums turi būti svarbiausias prioritetas“.

TS-LKD frakcija nepritaria ir sprendimui neskirti lėšų naujo Jūrininkų poliklinikos pastato statybai. Pasak frakcijos narių, jis yra trumparegiškas, neatitinka klaipėdiečių interesų ir neabejotinai apsunkins miesto galimybes tvarkytis su krizėmis ateityje.

„Tenka konstatuoti, kad ši valdžia neišmoko Covid pandemijos pamokų. Tiek kilus naujai pandemijai, tiek ištikus ekstremaliai situacijai ar kilus karui, turime užtikrinti, kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos nepertraukiamai, tačiau valdantieji nusprendė sveikatos priežiūros pajėgumus centralizuoti sutelkiant juos po vienos įstaigos – „trečiosios poliklinikos“ stogu, remontuojant senus pastatus, o ne investuojant į šių dienų reikmėms pritaikytas erdves“, - sako frakcijos narys Andrius Dobranskis.

TS-LKD frakcija taip pat nepalaiko valdžios sprendimo atsisakyti savivaldybės tolesnio dalyvavimo Mėlynosios vėliavos programoje, kuri skatina gerinti paplūdimių būklę paisant aplinkosaugos reikalavimų.

Frakcijos nariai atkreipia dėmesį ir į Savivaldybės valdymo programoje net 3 kartus didinamas lėšas viešųjų ryšių priemonėms finansuoti, kasmet skiriant po 553 tūkst. eurų.

„Finansų ir ekonomikos komitete aiškinomės, kaip planuojama paskirstyti numatytas lėšas, tačiau aiškių atsakymų, deja, negavome. Todėl nuogąstavimų dėl galimo neracionalaus miesto biudžeto naudojimo siekiant gražinti ne tiek miesto, kiek pačių valdančiųjų įvaizdį, mums tik daugėja. Todėl tikrai nepaliksime šių klausimų neatsakytų“ – teigia frakcijos narys A. Dobranskis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius