Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 19d. 13:42

Klaipėdos universitetas atvėrė duris moksleiviams

Sveikatos mokslų fakultetas pasipuošė balionais.
Irmos Ozturhan/15min.lt nuotr. / Šiemet KU studentus priims į 60 skirtingų bakalauro studijų programų.

Šeštadienį Klaipėdos universitete vykęs atvirų durų renginys pritraukė abiturientus iš įvairių miestų ir mokyklų. Šie domėjosi ne tik studijų galimybėmis, bet ir įvairia universitete vykdoma studentiška veikla.

Šiemet dvidešimties metų jubiliejų švenčiantis universitetas nutarė sukti jūrine kryptimi, tad pristatymo metu buvo labiau orientuojamasi į jūrines specialybes, pristatytos praktikos universiteto burlaivyje „Brabander“ galimybės. Universiteto rektorius Vladas Žulkus pabrėžė, jog su jūra tiesiogiai susijusios ne tik tokios specialybės kaip laivų inžinerija ar jūriniai tyrimai, bet ir socialinių bei sveikatos mokslų šakos. „Ambicijos didelės – norime tapti jūrinių tyrimų lyderiais Baltijos jūros regione“, – rektoriui antrino Studijų prorektorius Vaidutis Laurėnas. Iš viso šiemet universitete siūloma apie 60 skirtingų bakalauro studijų programų.

Jaunystė – ne trūkumas

Tarp kitų Lietuvos aukštojo mokslo institucijų dažnai nuvertintas kaip jaunas ir tradicijos neturintis universitetas, Klaipėdos alma mater ėmėsi šį „trūkumą“ keisti privalumu, esą „neapkerpėjęs“ universitetas nuolat seka inovacijų pėdomis, įvairiems institutams vadovauja jauni ir veržlūs žmonės, o jauni doktorantai laukiami darbo kolektyve. Išskirdami jauno universiteto privalumus, jo vadovai studentus viliojo studentų mainų programomis, kurių sutarčių esą kelios dešimtys. V.Laurėnas teigė, jog ypač glaudžiai keičiantis studentais bei dėstytojais bendradarbiaujama su Viduržemio jūros regiono mokslo institucijomis.

Bendrabučio statybos: trečias kartas nemeluos

Jau daugiau nei septynerius metus plėtojamas KU bendrabučių komplekso projektas, turėjęs kilti jau rudenį, iki šiol nebunda iš sąstingio. Pernai spalio mėnesį detalusis teritorijos planas svarstytas uostamiesčio savivaldybėje. Po Kultūros paveldo departamento atstovų pastabų dėl per didelio naujojo bendrabučio komplekso pastatų aukštingumo (numatomi keturi aukštai – red.) ir atstumo nuo senųjų rektorato pastatų vyko projekto koregavimo darbai. Tąsyk KU rektorius V.Žulkus kalbėjo, jog paspartinti įvykių negali, nes šis projektas, kurio vertė 25 milijonai litų – Turto banko. „Tikimės, jog trečias kartas nemeluos ir jau šiemet tikrai liesime bendrabučio pamatus“, – vylėsi V.Žulkus.

Mažėjantį studentų skaičių stabdys naujomis studijomis

V.Laurėno teigimu, pernai KU slenkstį peržengė 8 tūkst. studentų, kurių gretos mokslams įsibėgėjus, išretėja. Studentų KU per du metus sumažėjo apie pusantro tūkstančio, tačiau tikimasi naujus prisikviesti unikaliomis studijų programomis, kurių, V.Laurėno paskaičiavimu, yra apie 25. Vienos iš tokių – sportinių šokių, jūrų transporto ir landšafto planavimo programos. Tarp šiemet siūlomų naujų studijų programų – anglų filologijos su vokiečių kalba studijos. V.Laurėnas vylėsi, jog bus įregistruota Sveikatos mokslų fakulteto kineziterapijos specialybė. Šiemet po pertraukos pasipildys aktorių gretos: vaidybos specialybės studentus išrinks aktorius Valentinas Masalskis.

Tarp populiariausių specialybių pernai V.Laurėnas paminėjo anglų filologiją, ekonomiką, psichologiją, socialinį darbą. Į populiariausių studijų programų dešimtuko apačią krito vadybos specialybė. Pasak V.Laurėno, studijų įkainiai šiemet nedidės. Brangiausiai kainuos menų ir tiksliųjų mokslų studijų programos, o pigiausiai – socialiniai mokslai. „Mes gauname pakankamai krepšelių, o jei studijuoti nori gabus vaikas, jam įkainius galime sumažinti ir perpus“, –  teigė studijų prorektorius. 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min