Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 28, 16:43

Klaipėdos universitetas neteko dr. Sauliaus Šiliausko

Klaipėdos universiteto bendruomenė dalijasi skaudžia žinia – netikėtai netekome Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros docento, politinės minties istorijos žinovo dr. Sauliaus Šiliausko.
Klaipėdos universiteto bendruomenė gedi netekusi dr. Sauliaus Šiliausko.
Klaipėdos universiteto bendruomenė gedi netekusi dr. Sauliaus Šiliausko. / KU nuotr.

Saulius Šiliauskas gimė 1962 m. gruodžio 14 d. Plungės rajone, Medingėnuose. 1981 m. aukso medaliu baigė Gargždų 1-ąją vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universiteto Istorijos fakultetą. 1986 m. su pagyrimu baigė šią aukštąją mokyklą, įgijo istoriko, istorijos ir visuomenės mokslų dėstytojo kvalifikaciją. Tais pačiais metais pradėjo dirbti Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakulteto Visuomenės mokslų katedroje.

Nuo 1991 m. liepos 1 d. S.Šiliauskas dirbo Klaipėdos universitete.

1993-1998 m. studijavo doktorantūroje Vilniaus universitete. S.Šiliauskas 1999 m. apgynė politikos mokslų daktaro disertaciją „Demokratijos samprata Lietuvos Respublikoje (1918–1940 m.). Tais pačiais metais buvo paskirtas Klaipėdos universiteto Politologijos katedros vedėju ir jai vadovavo iki 2016 m.

2003 m. pradėjo eiti docento pareigas. 2016–2018 m. dr. S.Šiliauskas vadovavo Politikos ir komunikacijos mokslų katedrai. Jis sumaniai vadovavo katedroms, profesionaliai rūpinosi studijų programų kokybe, kvietė daug dėstytojų iš Lietuvos ir užsienio universitetų. Nuo 2018 m. ėjo Viešojo administravimo ir politikos mokslų katedros docento pareigas, buvo politikos mokslų krypties studijų programų vadovas. Jo dalykinės ir studijų organizatoriaus žinios buvo pritaikytos ekspertų grupėje, rengusioje nacionalinį Politikos mokslų krypties studijų aprašą (2015 m.)

Dr. S.Šiliauskas demokratinės minties ir demokratijos tyrimų rezultatus paskelbė monografijoje „Demokratijos refleksija Lietuvos politinėje mintyje“ (2002 m.), paties sudarytoje kolektyvinėje monografijoje „Pilietinė visuomenė: politikos įpilietinimo projekcijos“ (2006 m.), keliose mokslo darbų rinktinėse, mokslo straipsniuose ir pranešimuose nacionalinėse ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Dr. S.Šiliauskas daug dėstė I ir II studijų pakopų studentams: politinės minties istoriją, politinę filosofiją, demokratijos teorijas, demokratiją Europoje, politologijos įvadą. Pastaraisiais metais dėstė politinės minties istorijos kursą Europos studijų programos studentams iš Ukrainos. S.Šiliauskas buvo labai atidus studentų akademinėms reikmėms, skyrė daug laiko bendravimui su jaunais žmonėmis. Dr. S.Šiliauskas vadovavo baigiamiesiems bakalauro ir magistro darbams, buvo mokslo disertacijų recenzentas, mokslų daktaro disertacijų gynimo tarybų narys.

Visuomenė pažinojo S.Šiliauską kaip ilgametį politikos aktualijų komentatorių LRT radijo, Žinių radijo, Balticum TV laidose, dienraščiuose „Vakarų ekspresas“, „Klaipėda“.

KU bendruomenės nariai neteko puikaus kolegos, nuoširdaus draugo ir atjaučiančio pašnekovo. Jis bus prisimenamas kaip visada sutinkantis padėti, mokantis išklausyti ir patarti ne tik darbo klausimais. Saulius mokėjo džiaugtis paprastais kasdieniais dalykais, vertino draugystę ir nuoširdumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min