Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos universitete – finansiniai pažeidimai

Klaipėdos universitetas
Klaipėdos universitetas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Klaipėdos universitete nustatytų buhalterinės apskaitos pažeidimų užtektų net ir kelioms institucijoms“, – konstatavo valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Tomas Mackevičius, susipažinęs su Klaipėdos universiteto valstybinio audito ataskaita.

Teisės aktų pažeidimų šioje švietimo įstaigoje nustatyta apskaitant turtą, išlaidas, finansavimą, pavedimų lėšas, gautinas ir mokėtinas sumas, pajamas bei kitas išlaidas. Be to, netinkamai valdyta dalis universitetui patikėto valstybės turto, ne pagal apskaitos duomenis sudarytos įstaigos finansinės ataskaitos.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojo teigimu, valstybiniai auditoriai jau audito metu universiteto vadovybei buvo nurodę teisės aktų pažeidimų ir galimų grėsmių ateityje, tačiau į daugumą pateiktų rekomendacijų taip ir nebuvo atsižvelgta. „Todėl priimtas sprendimas, įpareigojantis universiteto rektorių Vladą Žulkų pašalinti nustatytus pažeidimus, išieškoti universitetui padarytą finansinę žalą ir nubausti pažeidimus padariusius asmenis“, – sako T.Mackevičius.

Nustatyta, kad turėdamas beveik 2,4 mln. Lt skolų, universitetas savo darbuotojams 2008 metais išmokėjo 120 tūkst. Lt vienkartinių išmokų. Be to, daliai darbuotojų išmokos tuo pačiu atveju skirtos kelis kartus, nors tai draudžia įstatymai. Universitetui buvo padaryta daugiau nei 31 tūkst. Lt žala.

Auditoriai konstatavo, kad Klaipėdos universiteto rektorius universiteto programoms vykdyti skirtus beveik 87 tūkst. Lt panaudojo ne pagal paskirtį. Šiomis biudžeto lėšomis buvo apmokėta asociacijos „Baltijos slėnis“ galimybių studija, nors asociacija ir nėra pavaldi universitetui.

Universitetas netinkamai tvarkė turto apskaitą: neapskaityti trys patikėjimo teise valdomi nekilnojamojo turto objektai, netinkamai apskaitytas Klaipėdos miesto savivaldybės perduotos patalpos, neapskaičiuotas arba neteisingai apskaičiuotas dalies turto nusidėvėjimas, netinkamai apskaityta dalis programinės įrangos ir jos licencijų.

Nesudaręs panaudos sutarties, universitetas leido Vilniaus dailės akademijai naudotis 938 kvadratinių metrų patalpomis, taip pažeisdamas teisės aktus. Auditoriams kilo abejonių ir dėl universiteto 20 metų išsinuomotų patalpų Vilniuje, Vokiečių gatvėje. Universitetas nepateikė dokumentų, kokiai veiklai šios patalpos naudojamos, ar už veiklą yra gaunamos pajamos. 2008 metais patalpoms įrengti, išlaikyti ir nuomoti panaudota daugiau nei 20 tūkst. Lt.

Apskaitos pažeidimų nustatyta ir universitetui tvarkant biudžeto pajamas bei išlaidas: netinkamai apskaityti daugiau nei 182 tūkst. Lt, skirti įvairioms pašalpoms ir išeitinėms išmokoms mokėti, bei 56 tūkst., skirti universiteto pastato rekonstrukcijai. Sudarydamas šio pastato rekonstrukcijos sutartį, universitetas 56 tūkst. Lt viršijo turtui įsigyti ir rekonstrukcijai numatytas išlaidas, todėl buvo pažeista finansinė drausmė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min