Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos universitetas ir kariuomenė megs draugystę

Arvydas Pocius
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Universitete penktadienį viešės kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos universitete penktadienį lankysis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Su juo bus aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Jūrinio slėnio iniciatoriams ir kūrėjams, jų tarpe ir Klaipėdos universiteto mokslininkams, yra labai svarbu kuo ankščiau užsitikrinti galimai glaudų bendradarbiavimą su visomis šalies institucijomis, turinčiomis interesų arba veikiančių jūriniame sektoriuje, tame tarpe ir su Lietuvos lariuomene.

Šiuo tikslu Klaipėdos universitetas kovo mėnesį oficialiu raštu kreipėsi į  A.Pocių su siūlymu aptarti galimas bendradarbiavimo kryptis bei formas, siekiant kuo efektyviau pasinaudoti Jūriniame slėnyje kuriamą mokslinių tyrimų ir studijų infrastruktūrą (mokslinių ir studijų laboratorijoms sukurti, jūrinių tyrimų laivui pastatyti numatytos ženklios ES struktūrinės paramos ir šalies biudžeto lėšos) bei čia koncentruojamo mokslinio potencialo ištekliais.

Susitikime su generolu majoru A.Pociumi ketinamą aptarti galimybę ir poreikį organizuoti universitetines studijas ir ruošti šalyje universitetinį išsilavinimą turinčius specialistus kariniam jūrų laivynui. Taikomųjų mokslinių tyrimų srityje Klaipėdos universitetas siūlo kelias galimas bendradarbiavimo kryptis.

15min nuotr. /Klaipėdos universitetas.
15min nuotr. /Klaipėdos universitetas.

Tai naftos išsiliejimų ir kitų ekstremalių situacijų jūroje prevencija, rizikos valdymas, reagavimas, pasekmių likvidavimas, dalyvavimas BRISK projekte. 2009 m. lapkričio 24 d. Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisijos posėdyje nutarta siūlyti BRISK projekto pagrindiniu partneriu Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutą.

Įvairių objektų, palaidotų jūros dugno paviršiuje ir dugno nuosėdų storymėje paieška ir identifikavimas hidroakustiniais ir seismoakustiniais metodais jūros akvatorijos ir navigacinio saugumo užtikrinimui.

Riboto naudojimo ir pavojingų jūros rajonų (įskaitant karinių pratybų, cheminio ginklo palaidojimo, užminuotų teritorijų) inventorizacija, sąlygų vertinimas ir ribų tikslinimas, atliekant jūrinių teritorijų naudojimo planavimą.

Karinių teritorijų ir objektų (taip pat sausumoje) ekogeologiniai tyrimai, poveikio aplinkai vertinimas, poveikio aplinkai mažinimo ir prevencinės priemonės, aplinkosauginių reikalavimų užtikrinimas.

Karinės technikos (įskaitant laivus) ir įrangos techninio stovio vertinimas vibroakustiniais metodais ir gedimų prevencija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min