Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos universiteto daina gimė balkone

Simona Rupainytė laimėjo geriausios Klaipėdos universiteto dainos konkursą.
Klaipėdos universiteto nuotr. / Simona Rupainytė laimėjo geriausios Klaipėdos universiteto dainos konkursą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Beveik pusę metų trukęs konkursas „Klaipėdos universiteto daina“ baigėsi. Konkurso organizatoriai sulaukė net 25 kūrinių, pretendavusių tapti Klaipėdos universiteto daina, kuriuos pateikė tiek Klaipėdos universiteto studentai ar absolventai, tiek klaipėdiečiai, kitų Klaipėdos miesto aukštųjų mokyklų studentai ar netgi vilniečiai.

Konkursui dainą pateikė ir klaipėdiečiams gerai žinoma grupė „Flaer“, kurios vokalistas Adomas yra Klaipėdos universiteto (KU) absolventas. Dainą konkursui pateikė ir LNK televizijos projekte „2 minutės šlovės“ neseniai puikiai pasirodžiusi vilniečių grupė „Sweetsalt“.

Į finalinį etapą konkurso organizatoriai atrinko tris dainas ir viešai paskelbė jas socialiniame Klaipėdos universiteto puslapyje „Facebook“. Visi šio tinklo dalyviai buvo kviečiami vertinti į finalą patekusias dainas. Finalines dainas taip pat vertino specialiai suburta komisija, kurioje laiko dalyvauti rado universitetui visada neabejingas Klaipėdos miesto meras doc. Vytautas Grubliauskas, kuris, beje, buvo ir šio konkurso globėjas. Komisijoje taip pat buvo prodiuseriai Mindaugas ir Gintaras Bendžiai, KU Senato pirmininkė prof. dr. Daiva Kšanienė, prof. Saulius Šiaučiulis ir,  žinoma, šio konkurso sumanytojas – Klaipėdos universiteto absolventų klubo prezidentas Darius Rekis.

Gruodžio 8 dieną, susumavus konkurso komisijos ir internete balsavusiųjų rezultatus paaiškėjo, kad „Klaipėdos universiteto dainos“ konkursą laimėjo Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto trečio kurso Ekonomikos studijų studentė Simona Rupainytė. Antrąją vietą užėmė LCC studentės Junijos Tamošiūnaitės kūrinys, o trečioje vietoje liko taip pat KU Socialinių mokslų fakulteto Europos studijų magistrantės Irenos Žilakauskaitės daina. Irena yra ir grupės „Varnos“ vokalistė.

Konkurso nugalėtoja S. Rupainytė po apdovanojimo sunkiai rinko žodžius ir neslėpė džiaugsmo: „Niekada nemokėjau ir tikriausiai jau nemokėsiu dainuoti iš natų, todėl belieka dainuoti iš širdies. Vis dar sunku patikėti, kad žodžius, kuriuos parašiau vasarą sėdėdama balkone, tars daugelio žmonių lūpos. Studijuoju ekonomiką trečiame kurse ir esu labai laiminga, jog galėjau savo universitetui padovanoti šitą nuoširdžią dovaną. Tai bus mano mažytis pėdsakas Klaipėdos universitete. Belieka tikėtis, kad daina tikrai prigis ir atras vietą kiekvieno širdyje“, – įspūdžiais dalinosi konkurso nugalėtoja.

Klaipėdos miesto meras doc. V. Grubliauskas sveikindamas konkurso laureates džiaugėsi, kad Klaipėdos universitete nestinga kūrybingumo, meninės dvasios ir pastebėjo, kad jokia daina nebus miela per prievartą, nes ji turi gimti universiteto bendruomenėje ir natūraliai čia prigyti. 
Konkurso organizatoriai ypatingai dėkoja prof. Sauliui Šiaučiuliui ir KU Džiazo katedros studentei Editai Bodrovaitei, kurie įrašė pateiktas konkursui dainas.

Organizatoriai tarią ačiū daug prie konkurso įgyvendinimo ir organizacinės dalies prisidėjusiai režisūros studentei Amandai Račkauskytei. Taip pat dėkojame dienraščiui „Vakarų ekspresas“ ir Klaipėdos keleivinio transporto direktoriui G. Neniškiui, prisidėjusiems skleidžiant informaciją apie konkursą visuomenei. KU absolventų klubas „KU Alumni“ dėkja Klaipėdos miesto merui doc. V. Grubliauskui, prodiuseriams broliams Bendžiams, prof. D. Kšanienei ir visai konkurso komisijai bei konkurso mecenatui UAB „Baltisches Haus“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min